Zincirlikuyu Kurye, istanbulmotokurye.com

Zincirlikuyu Bölgesi Tanıtımı

Burası Tabiri caizse İstanbul şehrinin merkezi sayılır desek yeridir. İkinci ve ikinci köprü çıkış ve giriş istikametinde yer almaktadır. İşyerleri ve plazaların olduğu bölgelerden bitanesidir. Son yıllarda bu bölgeye yoğun şekilde plaza ve reszidanslar yapılmıştır. Bu bölge trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden bitanesidir. Maslak, Levent istikametinden gelen araçlar bu bölgeden geçmek zorundadır. Boğaziçi köprü girişi ve Çevreyolu Havalanı tarafına gitmek isteyenler gene buradan geçerler. Etiler, Ulus, Levazım, Korukent tarafından gelen araçlar gene buradan geçerler.

Bölge ye gelmeden, Maslak, Çeliktepe, 4 Levent, Levent ve Etiler bölgesi vardır. Diğer tarafında, Levazım, Ulus, Korukent istiamti bulunmakta ve Zorlu holdingin alışveriş merkezi vardır. Tam meydanda tatlı holdingin iki tane plazası bulunmaktadır. Az ilersinde Çevreyolu keşisim noktasında hem karşıya hemde Yenibosna, Avcılar tarafına giden Metrobüs istasyonu bulunmaktadır. Daha ilerde Kışlaöni, Balmumcu ve Beşiktaş vardır. Diğer tarafında ise Esentepe, Gayrettepe, ve Mecidiyeköy semtleri bulunmaktadır. Gene buralarda bu semtlerde yer yer plazalar, avm ler, Banka merkezlerine ait binalar bulunmaktadır. Bu bölgelerin hepsi iş hacminin yoğun olduğu bölgelerdendir. Bu bölge kesişim noktasıdır.

Zincirlikuyu Bölgesinde Bulunanlar

Gene Zincirlikuyu mezarlığı bu bölgeden aşağıya Mecidiyeköy dereye kadar uzanmaktadır. Avrupa yakası mezarlıklar müdürlüğüde buradadır İstanbul şehrinin en büyük caddesi bu bölgeden geçmektedir. Maslak semtinden başlayan Büyükdere Caddesi taa Şişli Caminin oraya kadar uzanmaktadır. Halasgargazi caddesi ile birleşmektedir. Zincirlikuyu bölgesi gerçektende merkezi bir yerdir. Ayrıca bu bölgede Şişli İsov Anadolu lisesi burada bulunmaktadır.

Gene Zincirlikuyu üst geçit ve köprüsünün altındaki alanda İtanbulda bulunan birçok moto kurye ve diğer kuryeler burada buluşmaktadır. Buluşma alanını burası seçen kuryeler burada dinlenmekte peklemekte ve diğer kuryelerle burada tanışıp burda buluşmaktadırlar. Öğlen vakitlerinde burada geçirmektedirer. Köprü altında kuryelere çay veren eski bir kurye arkadaş vardır. Gene büfe ve midyeci ve simitçide burada tezgahı vardır. Ara sıra bikaç polis gelip buraları dağıtsada ki neden dağıttığı hala anlaşılmış değildir. Buradaki kuryeleri buradan kaldırmaktadırlar. Buranın aynısı Altunizade bölgesindede vardır.

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir