Zincirlikuyu Kurye, istanbulmotokurye.com

Zincirlikuyu Kurye Bölgesi Tanıtımı

Zincirlikuyu kurye burası Tabiri caizse İstanbul şehrinin merkezi sayılır desek yeridir. İkinci ve ikinci köprü çıkış ve giriş istikametinde yer almaktadır. İş yerleri ve plazaların olduğu bölgelerden bir tanesidir. Son yıllarda bu bölgeye yoğun şekilde plaza ve rezidanslar yapılmıştır.

Bu bölge trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesidir. Maslak, Levent istikametinden gelen araçlar bu bölgeden geçmek zorundadır. Boğaziçi köprü girişi ve Çevre yolu Hava lanı tarafına gitmek isteyenler gene buradan geçerler. Etiler, Ulus, Levazım, Koru kent tarafından gelen araçlar gene buradan geçerler.

 

Zincirlikuyu motorlu kurye

Zincirlikuyu moto kurye bölge ye gelmeden, Maslak, Çeliktepe, 4 Levent, Levent ve Etiler bölgesi vardır. Diğer tarafında, Levazım, Ulus, Korukent istikameti bulunmakta ve Zorlu holdingin alışveriş merkezi vardır. Tam meydanda tatlı holdingin iki tane plazası bulunmaktadır. Az ilerisinde Çevre yolu kesişim noktasında hem karşıya hemde Yenibosna, Avcılar tarafına giden Metrobüs istasyonu bulunmaktadır.

Zincirlikuyu kurye daha ilerde Kışla önü, Balmumcu ve Beşiktaş vardır. Diğer tarafında ise Esentepe, Gayrettepe, ve Mecidiyeköy semtleri bulunmaktadır. Gene buralarda bu semtlerde yer yer plazalar, avm ler, Banka merkezlerine ait binalar bulunmaktadır. Bu bölgelerin hepsi iş hacminin yoğun olduğu bölgelerdendir. Bu bölge kesişim noktasıdır.

 

Zincirlikuyu Kurye Bölgesinde Bulunanlar

Gene Zincirlikuyu motorlu kurye burası mezarlığı bu bölgeden aşağıya Mecidiyeköy dereye kadar uzanmaktadır. Avrupa yakası mezarlıklar müdürlüğüde buradadır İstanbul şehrinin en büyük caddesi bu bölgeden geçmektedir.

Maslak semtinden başlayan Büyükdere Caddesi ta Şişli Caminin oraya kadar uzanmaktadır. Halasgargazi caddesi ile birleşmektedir. Zincirlikuyu bölgesi gerçekten de merkezi bir yerdir. Ayrıca bu bölgede Şişli İsov Anadolu lisesi burada bulunmaktadır.

 

Zincirlikuyu acil hızlı kurye hizmeti

Zincirlikuyu acil kurye üst geçit ve köprüsünün altındaki alanda İstanbul bulunan birçok moto kurye ve diğer kuryeler burada buluşmaktadır. Buluşma alanını burası seçen kuryeler burada dinlenmekte beklemekte ve diğer kuryelerle burada tanışıp burada buluşmaktadırlar. Öğlen vakitlerinde burada geçirmektedir.

Zincirlikuyu hızlı kurye köprü altında kuryelere çay veren eski bir kurye arkadaş vardır. Gene büfe ve midyeci ve simitçide burada tezgahı vardır. Ara sıra bir kaç polis gelip buraları dağıtsa da ki neden dağıttığı hala anlaşılmış değildir. Buradaki kuryeleri buradan kaldırmaktadırlar. Buranın aynısı Altunizade bölgesinde de vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir