Zekeriyaköy Kurye, İstanbulmotokurye.com

Zekeriyaköy Kurye Çalışmaları

Zekeriyaköy Bölgesi kurye çalışmalarımız 2009 yılında başladı.Kısa ve uzun vadeli çalışmalarımızdan olan bu çalışmamızın birinci ayağı olan kısa vadeli çalışmalarımız bitmiştir. Bu çalışmalarımız içerisinde olan bölgesi içinde Uskumruköy yolu üzerinde ve Kilyos bağlantı yolundaki orman yol güzergahı ve haritası oluşturulmuştur. Bu bölgenin fizibilitesi yapılmış ve keşifler olmuş ve deneme sürüşleri yapılarak bu bölge iyice tanınmıştır. Bölge arasındaki orman yolları, anayollar ve tali yollar olmak üzere tüm kestirme yolları ve zamanı hesaplanmıştır. Bu bölgeye olarak bölgeside eklenmiştir. Acarlar, Maden Mahallesi ve Koç Üniversitesi arasındaki tüm yollar taranmış ve gerekli çalışmalar yapılmıştır.

İkinci Kısım Planlarımız

İkinci kısım olarak düşündüğümüz uzun vadeli çalışmalarımızdan bahsetmetmeden önce bu çalışmalarımız başlamış ve çok az bir kısmı hariç tamamlanmış bulunmaktadır. İlk olarak Kemerburgaz ve Göktürk tek çatı altında toplanıp Kemerburgaz merkeze yakın bir ofis açılmıştır. Malum ile Bahçeköy arasında yaklaşık 11 km lik bir orman yolu mevcuttur. Virajlı ve dar olan bu yol çok tehlikelidir.

Bahçeköy ile Zekeriyaköy arasında ise beş altı km lik bir orman yolu mevcuttur. Zekeriyaköy Kurye olarak bu bölgede bulunan villa ve sitelere moto kurye çalışması devam etmektedir. Zekeriyaköy içersinden Uskumruköy yoluna yol bağlanmakla beraber, Bahçeköy Zekeriyaköy orman yolundan Zekeriyaköy tarafına dönmeden beş altı km sonra yine yol aynı yere birleşmektedir.

Zekeriyaköy Tanıtımı

Zekeriyaköy bölgesinde yaşayan insanlar genellikle yüksek gelirli insanlarımızdır. Buralarda çok lüks ve pahallı villa ve daireler vardır. Buralar daha ünce çok küçükken zamanla büyümüştür. Nasıl büyüdüğü ve ormanların nasıl açıldığı ve buralara siteler yapılması meçhuldür. Bu yollardan devam edince yol ikiye ayrılır. Bir yol sağdan Sarıyer merkeze ve Acarlar sitesinin bulunduğu Maden Mahallesine çıkar. Soldan gidilince ise Uskumruköy tarafına gider. Oradanda Kilyos bölgesine kadar uzanmaktadır.

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir