Üsküdar Kurye-İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/

Tarihi Ve İz Bırakan Bir İlçe

Üsküdar İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır. Üsküdar İstanbul’un bir ilçesidir. Görülecek ve gezilecek bir çok yer ve mekan bulunmaktadır. Üsküdar tarihi ve eski bir ilçedir. Üsküdarda birçok tarihi yapı, camiler bulunmaktadır. Üsküdar sahil ve kıyı İlçelerinden bitanesidir. Ğsküdar£ın en meşhur mekanı Üsküdar Kız Kulesidir. KIZ KULESİ Üsküdar sahilden Kaıköy Harem istikametine giderken sağ tarafta kalmaktadır. Gerçekten de güzel bir yerdir. Tam karşısında kadırım ve yay yolunun orda merdivenlere sedirler serilmiş ve oturma geri yapılmış bir cafe vardır. Orada oturup çay içmek kız kulesine bakarak dinlenmek güzel bir duygu, Herkese tavsiye ederim. İstanbul£un gezilecek görülecek yerlerinden bitanesidir. Kurtlar Vadisi Dizisinde Üsküdar Kız kulesi çok gösterilirdi. Benimde beğendiğim mejanlardan bitanesidir.

Üsküdar da çok tarihi ve eski mekanlar olmasına rağmen benim gittiğim bir mekanda Üsküdarda Mimar Sinanın yaptıdığı Mirimah Sultan Camidir. Üsküdar sahile inerken meydanda kalan cami gerçekten çok güzel ve huzur dolu bir yerdir. Caminin tam yanında önceden irili ufaklı çayhaneler, kahvehaneler vardı. Oralarda çay, kahve içer otururduk. Çok güzel bir huzuru ve tadı vardı. Fakat en son gittiğimde çayhaneler Kafe halini almış ve lüks cafeler haline gelmiş çaylar ve kahvelerde bayağı zamlanmıştı. Tabiki her şeyde olduğu gibi buralarda bence manevi iklimini ve eski havasını kaybetmiştir.

Üsküdar İlçesine Nasıl Giderim

Boğaziçi Köprüsü Anadolu yakası çıkış yolu üzerinde sağ taraftan sahile kadar geniş bir yerde bulunmaktadır. Birçok semtin uğrak noktası haline gelmiştir. Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Şile Yolu, Çamlıca, Altunizade, Uzunçayır, Kozyatağı, Kısıklı Bağlantı yolu üzerindedir. Son yıllarda büyük miktarda gelişen semt popüler hale gelmiştir. İlçenin içersinde çok lüks siteler ve yapılar mevcuttur. İlçe nin nufus 2015 itibariyle 500.000 üzerinde olup, son Suriye lilerinde gelmesi ile yaklaşık 600 bini aşmıştır.

İlçesinin mahalleleri yaklaşık 2016 itibariyle 33 tanedir.

Acıbadem Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Altunizade Mahallesi, Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Beylerbeyi Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çengelköy Mahallesi, Ferah Mahallesi, Güzeltepe Mahallesi, İcadiye Mahallesi, Kandilli Mahallesi, Kısıklı Mahallesi, Kirazlıtepe Mahallesi, Kuleli Mahallesi, Kuzguncuk Mahallesi, Küçük Çamlıca Mahallesi, Küçüksu Mahallesi, Küplüce Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Murat Reis Mahallesi, Salacak Mahallesi, Selamiali Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Sultantepe Mahallesi, Ünalan Mahallesi, Validei Atik Mahallesi, Yavuztürk Mahallesi, Zeynep Kamil Mahallesi

Üsküdar Moto Kurye olarak tüm Üsküdar’ın mahallelerini adım adım bilmekteyiz. Üsküdar Kurye çalışmalarını Üsküdar da iki kısıma ayırmıştır. Birincisi normal gönderilerdir. Normal gönderiler gün içinde üç veya dört saat içersinde Üsküdar’dan aldığımız işlerinizi gittiği yere teslim etmektedir. Acil ve Expres gönderilerde bir buçuk iki saat içersinde teslim ediyoruz. Gönderilerinizi teslim ettiğimiz zaman isim ve soyad ile imza alıp, müşterilerimizi arayıp kime teslim edildi ve saat bilgisi söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir