Uçak Kurye Nedir?

Uçak kurye bu büyükşehirde her geçen gün artarak devam etmektedir. Hergün bünyemize dahada yeni hizmetleri katmaktan gurur duyuyoruz. Bir eksikliği daha bünyemize katmış bulunmaktayız. İstanbul Moto Kurye yapar diğer firmalar öylece bakar. Yada malesef bizi taklit ederler. İlk defa uçak kargo işini hizmete sunan firma biziz. Bu fikri ilk defa çıkaranda biziz. Diğer kurye firmaları malesef ancak bizi taklit etmektedirler. Bizim peşimizden onlarda bu işi yapmaya başladılar.

Malum ismimizden dolayı bizi İstanbul dışından arayan pek çok olmaktadır. Birçok müşterimiz İstanbul içinde olmamasına rağmen Anadolu şehirlerindeki firmaların İstanbul’dan aldırmak istediği yada buralarda yaptırmak istediği işleri olmaktadır. Yada Buradan kendilerine gidecek malzemeler gerekmektedir. Bunu gidip alacak ve kendlerine getirecek bir hizmet daha sunulmamıştı. Bizde şöyle bir fikir ortaya sunduk. Alacağınız malzemeleri istediğiniz yerden alıp, Havaalanına gidip uçak kargoya verip onların oradan teslim almasıydı. Bunu makul karşıladılar. Bizde bu hizmete başladık. Onlarda memnundu bizlerde menun. İşte uçak kargo işi budur.

Önceleri gene aynı işlemi otogar ve otobüs firmalarıyla yapardık. Aynı sistemde malzemeleri alıp otobüse verirdik. Hoş bu sistem genede hala devam ediyor. Eskimez bir sistem. Birde malzemeleri alıp herhangi bir kargo firmasına teslim ederdik. Bu sistem de halen devam etmektedir.  Ama uçak kurye aynı gün içinde Anadolunun bir ucuna aynı günde paket teslim alınmış olunmaktadır. Bizler bu işin öncüsü olarak bu işe devam etmekteyiz.