Uçak Kargo, İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/ucak-kargo.html

Uçak Kargo Nedir ?

Uçak Kargo demek İstanbul Şehrinden Türkiye sınırları içersinde bulunan hava alanlarına Uçak Kargo ile acil olarak bir malzeme veya paket veya acil evrak yollanması demektir. Hangi bölgeden kalkıyorsa istediğiniz hava alanına eğer uçak kalkıyorsa kargo yollayabilrisiniz. Bu Thy Uçak Kargo bölümünde belli bir ücretle beraber yollanmaktadır. Aynı gün içinde kargonuz teslim alabilrisiniz. Şuandaki 2017 yılı itibariyle yaklaşık on kiloya kadarki fiyatı 35 tl olmaktadır. Bu sistem halk arasında veya firmalar arasında çok bilinmemektedir. Ama Özellikle İstanbul da kurye firmaları bu sistemi kullanmaktadırlar. Sizin olmadığınız yerlerde sizin adınıza paketleri alıp belli bir ücret karşılığı uçak kargoya vermektedirler.

İstanbul Hava Alanları Uçak Kargo

İstanbul bölgesinde iki tane hava alanı bulunmaktadır. Birincisi şuanda çok yoğun olan ve ilk kurulan hava alanı Atatürk Hava alanıdır. Burası İstanbul Yeşilköy semtinde bulunmaktadır. Tam Sefaköy, Beşyol, Yeşilyurt, Yeşilköy merkez ve Florya semtleri arasında kalmaktadır. Yoğunluk ve trafik olarak çok yüksek bir orana sahiptir. Yüksek derecede havada ve aşağıda uçak trafiği mevcuttur.

İkinci olarak Sabiha Gökçen Hava alanı da hizmete başlamıştır. Burası Anadolu yakasında olup daha fazla büyüklüğe ve kapasiteye sahip bir hava alnıdır. Buradada uçaklar trafik olarak yoğun olmakla beraber Yeşilköt deki gibi değildir.  Bu Hava alanında da Uçak Kargo işleri alınmaktadır. Acaba Uçak Kargo ile neler yollanabilir diye bir soru soracaksanız bildiğimiz kadarıyla, her türlü paket, evrak, numune, malzeme yollanabilmektedir. Ayrıca Cenaze işlerindede cenaze kabul edilmektedir. Birde canlı hayvan taşımasıda yapılmaktadır. Tabi hepsinin bir kuralı vardır.

Üçüncü olarak yeni bir hava alanı inşaatı 2017 yılı itibariyle sürmektedir. Arnavutköy Habibler bölgesinde olan bu bölge diğerlerinden daha büyük olduğu söylenmektedir. Fakat burası ormanlık bir alan olması hasabiyle ne kadar orman gitti bunuda Allah bilir demekle yetineceğiz.

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir