Uçak Kargo Nedir?

Uçak Kargo İstanbul Şehrinden Türkiye sınırları içerisinde bulunan hava alanlarına Uçak Kargo ile acil olarak bir malzeme veya paket veya acil evrak yollanması demektir. Hangi bölgeden kalkıyorsa istediğiniz hava alanına eğer uçak kalkıyorsa kargo yollayabilrsiniz.

Bu THY Uçak Kargo bölümünde belli bir ücretle beraber yollanmaktadır. Aynı gün içinde kargonuz teslim alabilirsiniz. Bu sistem halk arasında veya firmalar arasında çok bilinmemektedir. Ama Özellikle İstanbul da kurye firmaları bu sistemi kullanmaktadırlar. Sizin olmadığınız yerlerde sizin adınıza paketleri alıp belli bir ücret karşılığı uçak kargoya vermektedirler.

İstanbul bölgesinde iki tane hava alanı bulunmaktadır. Birincisi şuanda çok yoğun olan ve ilk kurulan hava alanı Atatürk Hava alanıdır. Burası İstanbul Yeşilköy semtinde bulunmaktadır. Tam Sefaköy, Beşyol, Yeşilyurt, Yeşilköy merkez ve Florya semtleri arasında kalmaktadır. Yoğunluk ve trafik olarak çok yüksek bir orana sahiptir. Yüksek derecede havada ve aşağıda uçak trafiği mevcuttur.

İkinci olarak Sabiha Gökçen Hava alanı da hizmete başlamıştır. Burası Anadolu yakasında olup daha fazla büyüklüğe ve kapasiteye sahip bir hava alanıdır. Burada uçaklar trafik olarak yoğun olmakla beraber Yeşilköy deki gibi değildir.  Bu Hava alanında da Uçak Kargo işleri alınmaktadır.

 

Uçak Kargo ile neler gönderilir?

Uçak Kargo ile neler yollanabilir diye bir soru soracaksanız bildiğimiz kadarıyla, her türlü paket, evrak, numune, malzeme yollana bilmektedir. Ayrıca Cenaze işlerinde cenaze kabul edilmektedir. Birde canlı hayvan taşıması da yapılmaktadır. Tabi hepsinin bir kuralı vardır.

Üçüncü olarak yeni bir hava alanı inşaatı 2017 yılı itibariyle sürmektedir. Arnavutköy Habibler bölgesinde olan bu bölge diğerlerinden daha büyük olduğu söylenmektedir. Fakat burası ormanlık bir alan olması sebebiyle ne kadar orman gitti bunu da Allah bilir demekle yetineceğiz.