Sultangazi Kurye-İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/sultangazi-kurye.html

Yeni Kurulan Bir İlçe

Sultangazi, İstanbul’un yeni kurulan gözde belediyelerinden biridir. Sultangazi İstanbul Avrupa yakasında bulunan yeni İlçelerimizdendir. İstanbul’ un gözde bölgesi, en hızlı bir şekilde  büyüme gösteren, gelişme kaydeden bir İlçesidir. İstanbul sınırlarında geniş bir alan olan  bu bölgesi 2013-2014  yılındaki son belediye seçiminde  birçok bölgeyle birleşrek hali hazırda belediye ilan edilmiştir. Sultançiftliği ile beraber Gazi Mahallesi ve bikaç mahalle daha  birleşerek Semt isimlerinin başındaki Sultan kelimesi ve Gazi mahallesinin Gazi isminide alarak yeni ismi Sultangazi Belediyesi ismi olmuştur. Yaklaşık 300 bin kişi yaşamaktadır. Tabi son yıllardaki Suriye’ den gelen göç nedeniyle nufüs dahada artmış bulunmaktadır. Nufusu 600 bine dayanmaktadır. Çünkü bu bölge kira ve gecekondu tipi binalar fazla olduğundan daha uygun kiralık evler bulunduğundan buralar Suriyeliler tarafından bayağı göç almış bulunmaktadır. Sultangazi Belediyesi yüzölçümü bakımından İstanbu’da diğer ilçelere nazaran orta sıralarda bulunmaktadır.

Sultangazi İlçesi Komşuları

Sultangazi Bölgesinin komşuları arasında en başta Habibler ve Arnavutköy bulunmaktadır. Daha sonrada Gaziosmanpaşa ve Başakşehirdir gelmektedir. 2016 itibariyle 16 mahalleden oluşmaktadır. Sultangazi sınırları içersinde Avrupa yakasının su ihtiyacını büyük bir ölçüde karşılayan Alibey barajıda bulunmaktadır. Ayrıca Sultangazi sınırları içersinde piknik ve gezi alanlarınında olduğu ormanlık bölgelerde mevcuttur.

Sultangazi Belediyesinin en tehlikeli yeri Gazi mahallesi ve İsmetpaşa Mahallesidir. Buralara evrak ve dağıtım işleri için gittiğimizde çok sık olarakmotorlarımız çalınırdır. İstanbul’ un en fazla suç oranlarının olduğu bölgeler buralarıdır.

Sultangazi Mahalleleri Nelerdir?

50. Yıl Mahallesi Kurye, 75. Yıl Mahallesi Kurye Mahallesi Kurye, Cebeci Mahallesi Kurye, Cumhuriyet Mahallesi Kurye, Esentepe Mahallesi Kurye, Eskihabipler Mahallesi Kurye, Gazi Mahallesi Kurye, Habibler Mahallesi Kurye, İsmetpaşa Mahallesi Kurye, Malkoçoğlu Mahallesi Kurye, Sultançiftliği Mahallesi Kurye, Uğur Mumcu Mahallesi Kurye, Yayla Mahallesi Kurye, Yunusemre Mahallesi Kurye, Zübeydehanım Mahallesi Kurye dir.

İstanbul Moto Kurye, Kurye Merkezi
Çağrı Merkezi, 7/24 arayabilirsiniz.
İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir