İstanbulmotokurye.com, istanbul moto kurye, kurye

Moto Kurye ile Acil Ve Hızlı Bir Sistem İle Çalışıyoruz

Moto kurye ile bir ikazımızda buradan harfiyat ve kamyon şöförlerine, sevgili kardeşler sizler yollarda hem çok tehlikei hemde çok hızlı gidiyorsunuz. Sizlerin özellikle İstanbul yollarında daha dikkatli olmanız gerekirken dahada gereksiz işler yapıyorsunuz. Aşırı sürat ve gereksiz şerit değişmeler.

Ayrıca ana yollarda ve ara yollarda sizlerin ne işi var acaba en sol şeritte.? Hız sınırının 70-80 olduğu bölgelerde bile 100 ve üzeri hızla eşkiya gibi gidiyorsunuz acaba ne yapmaya çalışıyorsunuz. Lütfen biraz dikkat edin, hatta çok dikkat edin. Bu yollar sadece sizin değil herkesin.

İstanbul İçi Ve Şehirlerarası Moto Kurye Hizmeti

Evet bizlerde Moto Kurye olarak sizlerin işlerinizi taşıyoruz. İstanbul’ da kimse yokturki bir kurye ile işi olmasın. Yani İstanbul’ da biz kuryeler gitmediğimiz işyeri, ev, dükkan hatta kişi neredeyse kalmamışken sizlerin bizlere insanlık dışı davranmanız hiçte hoş değildir.

Yağmur demeden çamur, kar demeden sizlerin evraklalrınızı, kartlarınızı, yemeklerinizi evet daha nice kargo ve gönderilerinizi bizler taşımakta ve sizlere hizmet vermekteyiz. Lütfen bizi biraz daha ciddiye alınız.

Motorlu kurye olarak başımdan geçenler

Geçenlerde başıma gelen bir olayıda anlatmadan geçemeyeceğim. Kurye sektörü olarak moto sadece evrak ve zarf taşımazlar. Bizlere ne verilirse biz onu taşıyoruz. Son yıllarda artan diyet yemek sektöründede taşımacılığı kuryeler yapmaktadır. Bizler diyet yemek taşırken çok dikkatli ve sarsmadan taşımamız gerekmektedir.

Tabiki diyet yemek hazırlayan mutfakların müşterileride elit ve geliri yüksek müşterilerden oluşmaktadır. Gerek yalılarda, gerek villalarda gerekse plaza ve lüks binalarda oturan bu kişiler atlık 4-5 milyarı bulan maliyeti karşılıyorlar.

Kuryelerin çilesi bu maalesef

Diyet yemeği taşıdığım bir zamanda akşam üzeri İstanbul Maçka tarafında bulunan Maçka süit denilen üç bloklu rezidansa diyet yemek başlamıştı. Bende diyet yemeğini vermek için gönderilen adrese geldiğimde tabiki işgüzar güvenlik elamanları baktıki kuryeyiz, tabiki çoğu zaman olduğu gibi bizi saygısız ve ukala bir şekilde karşıladır.

Neyse içeri girdik kimliğimizi verdiğimiz halde bikaç sorgudan sonra içeri girdik ve asansör beklemey başladım. Asansör beklerken orada görevli güvenlik elemanı ve görevli kişi benim kurye olduğumdan normal insanların bindiği asansörlere binemeyeceğimi ve içerde bulunan servs asansörü ile yukarı çıkabileceğimi söyledim. Bütün moto kurye sürücüleri ve diğer yemekçi, pizzacı ve kargocular bu asansörü kullanması gerekiyorlarmış.

Başıma Gelen Bir Kurye Anısı

Asansöre bindiğimde içinde çok pis kokan kacaman bir çöp konteynırı vardı ve asansörde yer çok azdı. Bende sıkışırak elimde yemekle asansöre bindim ve pis kokular içinde çıkacağım kata geldim. Taşıdığım yemekse bu rezidansta oturan zengin bir hanımındı.

Bende kendi kendime kaç milyarlık yemeği nasıl pislik içinde taşıyıp, pis kokular içinde teslim ettiğimi ve insanların bizleri ne kadar küçük gördüğünü düşündüm. Neyse yemeği teslim edip aynı asansörle aşağı indiğimde güvenliğe dedimki okadar para veripte bu rezidansta oturan bu kişinin ve kişilerin yediği yemekleri çöp kokusu içinde yukarı taşıtıyorsunuz size helal olsun dedim.

Oda ne yapalım hem güvenlik amirlerinin hemde bina sakinlerinin ortak kararı deyince bende neden olduğunu sordum oda binanın içinde yemek koktuğunu ve insanların rahatsız olduğunu söyledi. Bende yemekeler zaten onların yemeği deyince biz bize verilene uyarız dedi.

Bende ordan çıkarken kendi kendime dedimki hem milyarlar ver bu binada otur hemde yediğin yemek çöpler eşliğinde sana gelsin demekki siz bunu hakkediyosunuz demiştim. Neyapalım bizler moto kurye yiz malesef ikinci sınıf vatandaşız. Yapacak bir şey yok artık.

İstanbulmotokurye.com, istanbul moto kurye, kurye

İstanbulmotokurye.com, istanbul moto kurye, kurye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir