Moto Kurye ile acil ve hızlı bir sistem ile çalışıyoruz

Moto kurye ile bir ikazımız da buradan harfiyat ve kamyon şoförlerine, sevgili kardeşler sizler yollarda hem çok tehlikeli hemde çok hızlı gidiyorsunuz.

Sizlerin özellikle İstanbul yollarında daha dikkatli olmanız gerekirken dahada gereksiz işler yapıyorsunuz. Aşırı sürat ve gereksiz şerit değişmeler.

Ayrıca ana yollarda ve ara yollarda sizlerin ne işi var acaba en sol şerit de? Hız sınırının 70-80 km olduğu bölgelerde bile 100 km ve üzeri hızla eşkiya gibi gidiyorsunuz acaba ne yapmaya çalışıyorsunuz. Lütfen biraz dikkat edin, hatta çok dikkat edin.

Bu yollar sadece sizin değil herkesin.

Moto Kurye ile İstanbul İçi ve Şehirlerarası kesintisiz hizmet

Moto kurye olarak sizlerin işlerinizi taşıyoruz. İstanbul’da kimse yoktur ki bir kurye ile işi olmasın. Yani İstanbul’ da bizlerin gitmediğimiz iş yeri, ev, dükkan hatta kişi neredeyse kalmamışken sizlerin bizlere insanlık dışı davranmanız hiçte hoş değildir.

Yağmur demeden çamur, kar demeden sizlerin evraklarınızı, kartlarınızı, yemeklerinizi evet daha nice kargo ve gönderilerinizi bizler taşımakta ve sizlere hizmet vermekteyiz.

Lütfen bizi biraz daha ciddiye alınız.

 

Moto Kurye olarak başımdan geçenler

Geçenlerde başıma gelen bir olayı da anlatmadan geçemeyeceğim. Sektör olarak sadece evrak ve zarf taşımazlar. Bizlere ne verilirse biz onu taşıyoruz. Son yıllarda artan diyet yemek sektöründe de taşımacılığı moto kurye’ler yapmaktadır. Bizler diyet yemek taşırken çok dikkatli ve sarsmadan taşımamız gerekmektedir.

Tabi ki diyet yemek hazırlayan mutfakların müşterileri de elit ve geliri yüksek müşterilerden oluşmaktadır. Gerek yalılarda, gerek villalarda gerekse Plaza ve lüks binalarda oturan bu kişiler atlık 4-5 bin Lirayı bulan maliyeti karşılıyorlar.

Diyet yemeği taşıdığım bir zamanda akşam üzeri İstanbul Maçka tarafında bulunan Maçka süit denilen üç bloklu rezidansa diyet yemek başlamıştı. Bende diyet yemeğini vermek için gönderilen adrese geldiğimde tabi ki işgüzar güvenlik elamanları baktı ki moto kurye’yiz, tabi ki çoğu zaman olduğu gibi bizi saygısız ve ukala bir şekilde karşıladır.

Neyse içeri girdik kimliğimizi verdiğimiz halde bir kaç sorgudan sonra içeri girdik ve asansör beklemeye başladım. Asansör beklerken orada görevli güvenlik elemanı ve görevli kişi benim moto kurye olduğumdan normal insanların bindiği asansörlere binemeyeceğimi ve içeride bulunan servis asansörü ile yukarı çıkabileceğimi söyledim. Bütün sürücüleri ve diğer yemekçi, pizzacı ve kargocular bu asansörü kullanması gerekiyormuş..

Asansöre bindiğimde içinde çok pis kokan kocaman bir çöp konteynır vardı ve asansörde yer çok azdı. Bende sıkışırak elimde yemekle asansöre bindim ve pis kokular içinde çıkacağım kata geldim. Taşıdığım yemekse bu rezidansta oturan zengin bir hanımındı.

Bende kendi kendime kaç milyarlık yemeği nasıl pislik içinde taşıyıp, pis kokular içinde teslim ettiğimi ve insanların bizleri ne kadar küçük gördüğünü düşündüm. Neyse yemeği teslim edip aynı asansörle aşağı indiğimde güvenliğe dedim ki o kadar para verip te bu rezidansta oturan bu kişinin ve kişilerin yediği yemekleri çöp kokusu içinde yukarı taşıtıyor sunuz size helal olsun dedim.

Oda ne yapalım hem güvenlik amirlerinin hemde bina sakinlerinin ortak kararı deyince bende neden olduğunu sordum oda binanın içinde yemek koktuğunu ve insanların rahatsız olduğunu söyledi. Bende yemekler zaten onların yemeği deyince biz bize verilene uyarız dedi.

Bende oradan çıkarken kendi kendime dedim ki hem milyarlar ver bu binada otur hemde yediğin yemek çöpler eşliğinde sana gelsin demek ki siz bunu hak ediyorsunuz demiştim.

Ne yapalım bizler moto kurye‘yiz maalesef ikinci sınıf vatandaşız. Yapacak bir şey yok artık.