Kuryeci, Kurye, Moto Kuryeci, İstanbul moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/kuryeci.html

Kuryeci Ne Demek ?

Kuryeci demek bütün zorluklara rağmen, bütün engellemelere rağmen hayatını hiçe sayarak motor kurye işi yapan etkisiz elemanlara denir. Hiç bir etkisi olmadığından ikinci sınıf vatandaş sayılan insancıklar. Sadece seçimden seçime görev yapan bir vatandaş. Benzin olmuş beş üçyüz 2017 nisan itibariyle, işler yok, telefon çalmıyor, seçim, referandum, terör derken  piyasada yaprak kıpırdamıyorken bunlar hala güllük gülistanlık görüyorlarya deli oluyorum. Dolar develiyosyonmu nedir kaç kere oldu, kimsede ses yok, euro ne kadar oldu ses yok.

Eee ozaman önceki hükümetler zamanınd neden sesiniz çıkıyordu ozaman sahtekarlar. Aynı olaylar olunca. Neyse ağzımı bozmicam. Evet işler yok sıfırın altında, ekmek paarsı yok, ama götürenler götürüyor. Askeri ücret bin dörtyüz, kira bin ikiyüz oda en küçük en düşüğü. Çalışıyoruz, motora benzin koy, yağ koy, yaptığın işe fatura kes, sonra vergisini öde, sonra kdv sini öde, sonra sigorta ödeki ben ödeyemiyorum sigortasızım. Ya adamlar sigorta pirimine bile stopajöı nedir vergi koymular bu nedir yaa. Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah.

Kuryeci Ne Yapsın ?

Geçenlerde polisler arkadaşa sipariş vermiş aramış beni acil hava alanına yetiştir sana şu kadar para vercem diye. Bizim kide ne yapsın iş yok güç yok tamam abi diyor yolluyor elamanı nerden bilsinki arayan polis, işi gücü yokta onlarla kuryecilerle uğraşacağını. Okadar kaçak köçekten malı götürenler dururken. Gidiyor kurye arkadaş hemen gelip motorunu bağlıyorlar, bağlamak yetmiyor birde iki ay bağlama cezası, artı beş bin liraya yakın ceza.

Ulan hangi kanuna göre yapıyosunuz bunu? Ki olmasada yaparsınız hemen yada kılfına uydurursunuz peki ahirette nasıl uyduracaksınız göreceğiz bakalım. Biliyoruz motosikletle ilgili çalışma kanunu, taşıma, insan taşıma kanunu yok bunlar ne yapıyor hemen minibüs yada taksilere uygulanan kanunu bize uyguluyor, işte aslı astarı olmayan bir durum. Ne yapsın arkadaş uğraşmamak için ödediler kesilen parayı. Motosiklette iki üç ay yattı otoparkta çalışması birde otopark parası cabası. Ne yapalım gücümüz yok ama duamız var. Allah belanızı versin sizi beterin beteri yapsın inşallah. Ahirette Cehennemde cabası hediyesi olsun inşallah.

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir