Kurye Nedir?

Kurye kısaca bir ürünü bir bölgeden bir bölgeye taşıyan elemana denir. Taşıyıcı demek. Uzman taşıma elemanı demek. Yani herhangi bir malzeme yani eşyayı bir adresten alıp, başka bir adrese taşıyan ücretli, motorlu, yaya, arabalı elemanlara kurye denir. Fakat bu kelime Türkiye’ de anlamını iki binli yıllarda kazanmaya başlanmıştır.

Kurye daha önceleri bu kelime kötü mal taşıyan, resmi olmayan ürünleri, uyuşturucu ve benzeri maddeleri taşıyan kişilere denirdi. Biz 1995 yılından itibaren bu işin işinde olduğumuz için biz ilk bu işe başladığımız zaman ne iş yapıyorsunuz diye sorulunca utana sıkıla kurye derdik. O zaman insanlar kurye kelimesini kötü olarak bildikleri için suratımızı afal afal bakmaktaydılar.

 

Kurye Piyasasının Gelişimi

Kurye daha sonraları doksanlı yılların başında İstanbul trafiğinin yoğunlaşmaya nüksettiği yıllarda bir girişimci akıl ederek Moto Kurye piyasasını kurmuş ve ilk defa bu işi başlatmıştır. O zamanlar Kargo firmaları bir iki tane vardı ve İstanbul içine fazla bakmıyorlardı. Bu yüzden İstanbul’ da bu iş ihtiyaç duyuluyordu. Hatta açılır açılmaz müşteriler akın etmeye başlamıştı.

İlk açılmaya tarihi 1992 yılına dayanan piyasa daha sonra bir kaç kişinin daha bu işe girmesiyle açılmaya başlamıştır. Bizimde piyasaya girme tarihimiz 1993-1994 yıllarına dayanmaktadır. Tabi o zaman ilk önce gazete dağıtımı ile başlayan kurye serüvenimiz motorlu kurye hizmetine dönmüştür. İşte İstanbul trafiğinin dahada yoğunlaşmaya başlamasıyla kuryeler her alanda kullanılmaya başlanmıştır.

 

Kurye Hizmetleri Nelerdir?

Kurye hizmetleri daha sonra yavaş yavaş diğer büyük ileride de faaliyet göstermeye başlamış olup ilk başta, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa illerinde de  firmaları açılmaya başlanmış ve hizmet vermeye başlamışlardır. Fakat en yoğun olduğu bölge Marmara bölgesi olup, İstanbul ve İzmit bölgeleridir.

Şuanda kurye piyasası çok büyümüş ve yüksek bir derecede milyon dolarlık pastaya dönüşmüştür. İddia ediyoruz ki bizimle bir defa çalışmaya başlayınca bir daha asla bizi bırakmayacaksınız. Bekleriz efendim.

 

İstanbul Moto Kurye Hizmetleri

İstanbul moto kurye kurulduğundan bu yana her gün üzerine ekleyerek sektörün öncü firmalarından biri hale gelmiştir. Firmamız son çıkan tüm teknolojik ve elektronik birimleri kullanarak sizlere hizmet vermekten dolayı gurur duymaktadır. 20 Yıllık tecrübemizle İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakasında Kurye sektörünün her alanında hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Başarılarımız diğer rakip firmaları kıskandırdığı için dışarıdan her türlü saldırıya maruz kalsak ta, bizler bu yolda dimdik, sapasağlam ve kaliteli bir şekilde yürümeyi kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız. Sizlerde İstanbul Moto Kurye ailesinin sımsıcak yuvasına katılmak isterseniz size bir telefon kadar yakınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir