Kocamustafapaşa Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Kocamustafapaşa Kurye

Kocamustafapaşa, tarihi bir semtimizdir. Burası Fatih ilçesi sınırları içersindedir. Buradaki çalışmalar daha çok motorlu kurye ve araçlı kurye hizmeti üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu bölgeye müşterilerimiz çok arabalı kurye sevk ediyorlar. Çünkü bu bölgeden çok hacimli ve ağır malzemeler çıkmaktadır. Motosikletli Kuryelerimiz bu ağır ve büyük malzemeleri alamadığından araçlı kurye yolluyoruz ve kolayca alıp teslim ediyoruz. Fakat tabiki araçlı kurye fiyatımız, motorlu Kurye fiyatından dört kat daha fazladır. Bunuda baştan söyleyelim.

Kocamustafapaşa Bölgesi 

Evet Fatih İlçesi sınırlarında kalan bölge deniz kıyısına yakın bir yerdedir. Kadırga ile Zeytinburnu arasında kalan bölgedir. Surların içinde kalan yerlerden biridir. Burası eski tarihi surlarla çevrilidir. Bu bölgede birçok eski binalar bulunmasına rağmen sit alanı olduğu için yapılamıyordu. Son yıllarda ne oldu belli değil. Çünkü tarihi surların tam arkasında kalan bölge, Cerrahpaşa hastanesine kadar uzanmaktadır. Bu hastane semtin içinde kalır. Eskiden adli tıp kurumuda burada bulunmaktaydı. Millet caddesinden dört yol ışıklardan içe doğru yani Aksaray istikametine doğru giderken sağa Kocamustafapaşa Caddesinden sağa doğru girilerek gidilir. Yada Yenikapı sahil yolundan, Kadırga üstündende buraya gelinebilir.

Kurye Çalışmalarımız

Firmamız moto kurye çalışmalarına 2000 li yıllarda başlamış ve Fatih bölgeside dahil buradaki semt ve bölgelere daha sonra hizmet vermeye başlamıştır. Önceleri buralar bu kadar kalabalık değiken malesef son yıllarda özellikle çok kalabalık olmaya başlamıştır. Buraların sokakları çok dar olduğu için tek şerit arabalar geçerken zorlanmaktadır. Birde buranın tam orytasına pazar kurulduğu için malesef trafik felş olmaktadır. Burdan belediyelere duyrulur.

2000 li yıllarda buralara geldiğimizde tek tük gelirdik. Buralar köhne, fazla kalabalık olmayan, sessiz, sakin ve bence otantik ve güzel bir semtti. Tahta evleri ve iki katlı binaalrı bulunmaktaydı. Sokakalrı kaldırım taşlı ve arnavut kaldırımlıydı. Ben buralara gelmeyi, bu sokaklarda gezmeyi severdim. Tabi o zaman bu kadar trafik yoktu. Hatta çok azdı rahatlıkla gidip gelebiliyordunuz. Ama ozamanda burası fazla tekin bir yer değildi. Ben giderdim ama bu sokaklardan geçerkende tırsardım. Ne bileyim evler hep eski tarihi ahşap evlerdi. Ama şimdide var ama aradan çok zaman geçti.

 

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir