Kiralık Kurye-İstanbul Moto Kurye-Kurye, https://istanbulmotokurye.com/kiralik-kurye.html

İŞ HAYATINDA YENİ BİR DÖNEM KİRALIK KURYE HİZMETİ BAŞLADI.

İş hayatı içinde zamanla firmaların kendi bünyesinde moto kurye elemanı barındırma ihtiyacı doğmuştur. Çünkü özellikle yirmi milyonu aşan İstanbul trafiğinde işlerin yetiştirilmesi malesef ancak moto kuryelerle sağlanmaktadır. Çoğu firma özel kurye şirketleri ile çalışırken, çoğu firmada kendi bünyesinde motosiklerli elemanlar olarak moto kuryeler barındırmaktadır. Çünkü istediği zaman istediği yere yollama özgürlüğü vardır. Ama moto kurye firmaları olsa hem evrak başına ücret talep edilmekte hemde çok ücret verilmekte hemde zaman bakımından istenilen zaman ulaşılamamaktadır.

KİRALIK KURYE, KURYE KİRALAMADA İSTENİLEN  AMAÇ NEDİR?

Kiralık Kurye işindeki pük noktası Firmaların kendi bünyesinde çalıştırdıkları moto kurye elemanlarının hiçbir masrafına karışmamalarıdır. Yani Moto Kuryelerin yemeğinden, motosikletine, benzininden, elbisesine tüm masrafları kiralanan firma tarafından karşılanmasıdır. Kurye kiralayan firma sadece aylık anlaşılan fiyatı karşı firmaya ödedikten sonra hiç bir sorumluluğu olmamaktadır. Bundan dolayı kafaları daha rahat ve daha verimli çalışma elde etmiş olmaktadır.

KİRALIK KURYE HANGİ ALANLARDA HİZMET VERMEKTEDİR.

Evet Kiralık Kurye işinde, Kurye kiralayan firmalar Moto Kurye piyasasındaki tüm sektörlerde Kurye kiralayabilir. Herhangi bir sektördeki bir firma ihtiyacı olduğu zaman bizden istediği işi yaptırmak amacıyla kurye kiralayabilir. En önemli Kurye  Kiralayan sektörlerin aşında gümrük firmaları gelmektedir. İstanbul’ da dört beş gümrük alanı olduğundan hepside tam ters bölge içinde olduğu için gümrük işlerinin yaklaşık yüzde doksanını kurye firmaları ve özel kuryeler karşılamaktadır. Yoksa zaman yetişmemektedir.

İkinci olarak gida sektöründe hangi dalda olursa olsun dış servis elemanlarının hepsi motorlu kuryedir. Ne kadar gıda sektörü varsa tüm ürünlerini moto kuryelerle servis ederek dağıtmaktadır. Üçüncü olarak en fazla kurye kiralayan sektör, Sigorta sektörüdür. Artık büyük sigorta brokerlikleri kendi bünyesinde yada kiralık kurye ile işlerinin yüzde yetmişini kuryelerle sağlamaktadırlar. Daha sonra sırayla tekstil, matbaa, reklam, dişçi, ürün dağıtım ve sayamadığmız yüzlerce sektörde moto kuryeler vardır.

KİRALIK KURYE ÇALIŞMA ZAMANLARI

Kiralanan Kuryeler çalışma saatleri esnek olmakla beraber yaklaşık sekiz saattir. Kuryeler sabah dokuz gibi iş başı yaparlar ve saat altı gibi mesaiyi bırakırlar. Bu saatler dışındaki zamanlar mesai zaman aralıklarına girmektedir.

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir