Kayışdağı Kurye-İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/kayisdagi-kurye.html

Kayışdağı Bölgesi

Değerli dostlar, Kayışdağı bölgesi, İstanbul Anadolu yakasındadır. Son ilçeleşme planı ve sınırından sonra Ataşehir ilçesine bağlanmıştır. Ki o kadar çok sınırlar ve ilçeler değişiyorki güncellemede kafamız karışıyor. Bazen buradaki mahellelerin hangi ilçeye bağlı oldukları birden değiştiği için bizim bile kafamız karışırken burada oturanların kafası karışmıyormu anlamıyorum. Bazen burada bir adama soruyorum adres için, buranın yerlisi biie bilmiyor. Evet neyse burası Ataşehir ilçesine bağlanmıştır. Aslında burası Maltepe ilçe sınırlarına daha yakın gözükmektedir. Çünkü buradan sonra ormanlık başlamaktadır.

Bu bölge İstanbul şehrinin yedi tepesinden biridir desek yalan söylemeyiz. Çünkü burası İstanbul un en yüksek tepelerinden ilk üç sıradadır. Zaten adını bu tepeden almıştır. Artık tepe kayış gibimi şeklimi var, yoksa eskilerin deyişiyle kayış gibi sertmi,yada havası sertmi artık onu tam bilemeyeceğiz. Lakin buranın yüksek olduğunu biliyoruz. Burası Ataşehir Brandium Avm nin  Dudullu ya giden tarafından değilde, hani bilenler bilirler üst yoldan yani ortada bir benzin istasyonu vardır onun sağından yukarı doğru giden yoldan gidilir. Yani buradan başlar. İlerde solda Erenköy Gümrük sahası bulunmaktadır. Buranın hemen başlangıcı İçerenköy semtidir. Bu taraftanda Dudullu ya doğru giden yol ise Tem Otoban yoluna çıkar. Buradan yukarı doğru ilerledikçe sol tarafta yeni yapılan Darulacaze merkezi ve hemen daha ilerde sağda dağın eteklerinde ise Yeditepe Üniversitesi yapılmıştır. Bundan gerisi şimdilik ormanlık gözükmektedir. İlerde ne olur Allah bilir. Ki ormanın içine gene Maltepe üniversitesi yapıldığını biliyoruz. Nasıl yapıldığına hiç geçmeyelim.

İşte Kayışdağı bölgesi buralar olarak geçer. Hemen ilerisi sol taraf Ferhatpaşa Mahallesi hemen Çamlıca gişelerin üstü, hemen sağ tarafı ise Maltepe ilçesine bağlı alan başlar. Daha Ferhatpaşaya gelmeden gene Yedpa işmerkezi vardır. Burası büyük bir iş merkezidir.

Kayışdağı Kurye Hizmetleri

İşte bizler bu saydığımız tüm yerlere, işmerkezlerine ve semtlere Moto Kurye işlerinde alım ve teslimat gönderileri yapmaktayız. Genelde bu bölge Kurye piyasasında bize ters gelen uzak olan yerlerden biridir. Yani bize ters kalır. Buraya gidip çıkana kadar tekrar çevreyoluna bağlanana kadar zaman geçtiği için bizi oyalamaktadır. Bundan dolayı buranın da exra bölge olarak ücreti vardır.

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir