Kasımpaşa Kurye, İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/kasimpasa-kurye.html

Kasımpaşa Kurye Bölgesi

Kasımpaşa semtimiz ile ilgili bilgiler vermeden önce, burası şuanki Cumhur Başkanı nın ve daha önceki Başbakan ın yaşadığı çocukluğunun geçtiği yer olarak bilinir. Burası Kasımpaşa, Avrupa yakasında bulunan ünlü bir semtimizdir. Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Burası daha çok değişik insanların yaşadığı yer olarak bilinmektedir. Osmanlı zamanında bayağı kullanılmış olan semtimizde, eski tarihi yapıtlar ve eserler hala bulunmaktadır. İstanbul un fethedilmesinde çok büyük bir rolü olan bu semtimizden gemiler, Haliç e indirilmiştir.

Burası 2000 li yıllarda çok kötü ve gelişmemiş durumdaydı, Günümüze baktığımız zaman yavaş yavaş geliştiğini görüyoruz. Kasımpaşa semtinin en önemli Caddesi Bahariye Caddesidir. Üzerinde genellikle mutfak araç gereçleri satan esnaflar bulunmaktadır. Burası Dolapdere, Piyalepaşa Bulvarı ve Taksim Tepebaşı bölgelerini bir birine bağlayan bir bölgedir. Buraya devlet yetkilileri el atmasıyla biraz gelişmiştir, ama ara sokakları hala çok kötü, eski zamanlarındadır. Adını bu semtten alan Kasımpaşa Spor, Süper lige çıkarılmış ve buradaki stad büyütülmüştür. Halk klübüne bağlıdır. Tabiki devlet destekli bir klüptür. Ayrıca burada meşhur Kasımpaşa askeri hastanesi de yıllardan beridir bulunmaktadır. Askere giden herkes çoğunlukla buraya uğrarlar. Ne için muayene için tabiki, yada rapor falan almak için.

Bu bölgede birçok mahalle bulunmaktadır, en korkulan mahalleler, Hacı Ahmet ve Hacı Hüsrev Mahalleleridir. Buralar kötü anlamda ünlenmiştir. Son durumlarından haberimiz yok. Zaten buralara kurye işi çıktığında genellikle almıyoruz. Buraya nasıl gelebilirisiniz, Okmeydanı Piyalepaşa Bulvarından aşağıya doğru inince sağ tarafa, dönülür. Zaten tabelası vardır. Ortada benzin istasyonu olan bölgeden sağa yani. Hemen yolun sağı ve solu Kasımpaşa geçmektedir. Taki Şişhane ye kadar uzanmaktadır.

Kasımpaşa Motorlu Kurye Hizmetleri

Kasımpaşa bölgesindeki kurye hizmetlerimiz genellikle merkez mahallelerine olmaktadır. Tepebaşı alt tarafları, Stadın çevresi, Bahariye Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi ve Piyalepaşa Bulvarı üstüne olmaktadır. Buralar da olan işler ancak buralardan gelmeketedir. Buranın biraz daha gelişmeye ve büyümeye ihtiyacı vardır. İç kısımlarda sokaklar çok dar ve sıkışıktır. Bizler buralardaki çalışmalarımızı zamanla dahada büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. Hayırlısı olsun İnşallah.

 

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir