İstinye Kurye-İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com/istinye-kurye.html

Boğazda Bir Sahil Semtimiz..

İstanbul Moto Kurye ile beraber  İstinye Kurye servisimiz bundan sonra başlamıştır. İstinye Motorlu Kurye servisimiz tüm İstinye bölgesinde ve İstinye bölgesi yakın semtlere evrak alıp-vermek işimiz halen devam etmektedir. Lütfen bilgi için araynız yada mail atınız. Lütfen sitemmizi inceleyiniz.

İstinye Boğazda çok güzel küçük ve şirin bir semttir. İstinye yıllardan beri Sarıyer İlçesine bağlı bir bölgedir. İstinyede genellikle zengin ve kalın tabaka oturmakta olup, en güzel yerleri, gerek sahilde olsun gerek deniz gören üst kesimleri parsellemişlerdir. İstinyenin komşularına gelince Sağ tarafında  Emirgan, Baltalimanı, Üst tarafında, Reşitpaşa, Hemen sol yanında Yeniköy semtleri bulunmaktadır. İstinye İstanbul Boğazına bakan müthiş bir manzarası vardır. Ayrıca Tarabya, Ferahevler bölgesinede yakınlığıda vardır.

İstinyede Amerikan Konsolosluğu bulunmaktadır. Eski Futbol Federasyonu Binasıda buradaydı. İstinye ye ulaşmak çok kolaydır Maslak istikametinden İstinye Park sırasından aşağıya inince aşağıda yol ikiye ayrılmaktadır. Sağ taraf Emirgan, sol tarafta İstinyeye gitmektedir.

İstinye Semtinin Günümüzdeki Yeri

İstinye’ de bir çok yalı bina ve eski evler günümüze kadar hala kullanılmaktadır. İstinye nin iç kısımlarında birçok büyük firmalar bulunmasına rağmen daha sonra gelişim gösterip şehir merkezi haline geldiği için buralardan taşınmışlardır. Hala Borusan Oto gibi bazı firmalar buralarda bulunmaktadır. Daha sonra birçok avm ve siteler yapıldıktan sonra gerçekten çok büyüyen İstinye İstanbul’ un gözde semtlerinden biri haline gelmiştir. Semt içersinde Amerikan başkonsolosluğu da bulunmaktadır. Ayrıca çok önemli bir değere sahip İstinde Devlet Hastanesi ve İstinye İmam Hatip Lisesi de İstinye’ de bulunmaktadır.

İstinye Kurye Ve Amacı

İstinye bölgesinin bukadar gelişim göstermesinden dolayı artan iş hacmini daha kolay hale getirmek ve yoğun trafikte işlerin daha kısa sürmesi için İstinye Kurye servisini hizmete sunulmuştur. İstinye Kurye ile İstinye’ nin diğer semtlerle bağlantısını kurmak daha kolay hale gelmiştir. İstinye Semtine yakın olan bazı semtler şunlardır; Emirgan, Yeniköy, Ferahevler, Bağlar, Poligon mahallesi, Maslak, Daha yeni gelişmeye başlayan Daruşşafaka ve Derbent semtleri ve Tarabya semti İstinye’ ye yakın olan semtlerdendir. İstinye Kurye tüm bu yakın semtlerle ve uzak diğer semtlerle ulaşımı ve bağlantıyı sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesidir.

İstinye Moto Kuryeye aşağıdaki telefon numaralarından ve email adresinden ulaşabilirsiniz. İstinye Moto Kurye gündüz saat sekizden akşam altıya kadar çalışmakta olup, akşamları ve cumartesi pazar ve resmi bayram tatillerinde bir tane anadolu yakasında bir tanede Avrupa yakasında olmak üzere iki nöbetçi kuryesi bulunur.

İstinye Kurye için burayı https://www.motorkurye.org/istinye-kurye.html ziyaret ediniz

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir