Habibler Kurye-İstanbul moto kurye

Yeni Bir Yerleşim Merkezi

Habibler, İstanbul’un yeni kurulan gözde belediyelerinden biridir.İstanbul’daki bölgeler içinde diğerlerinden daha fazla bir şekilde büyüme gösteren, gelişen bölgelerden biridir. Bu gelişimin neticesindeHabibler  bölgesi tek başına bir belde olmuştur. Ayrıca buralarda Yavuz Selim yani  3. Köprünün yapımı bitmiş ve buraya gelen bağlantı yollarıda bu bölgeden de geçmektedir. 3. Köprü Yavuz Selimin buradan geçmesiyle beraber bu bölgeler arsa bakımından dahada gelişme göstermiştir. Habibler bölgesinin komşuları arasında Eyüp, Başakşehir, Kemerburgaz ve Karadenize kıyısı bölgeleri ve semtleri sayılabilir.

Burada Çalışma sebeblerimiz

Habibler bundan otuz yıl önce çamur ve boş arazilerle doluydu. Ben bundan 25 sene evvel Habibler’e gittiğim zaman yolda kalmıştım. Şimdi hatırlamıyorum oraya gitmiştim. Galiba bir gönderimiz vardı. Teslim etmek için gittiğimde zaten yol falan yoktu. Köy yolları gibi yolları vardı topraktan. Zaten halen bazı yerleri ve köyleri köy hayatını yaşamaktadır. Fakat bundan 25 yıl önceki hali gerçekten hiç gelişmemiş bir haldeydi. Yol yok, elektirik yok, su yok, alt yapı yok. Neyse gittiğim zamanlar hatırlıyorumda Habibler den Kemerburgaza geçip evime Ayazağaya dönmek istemiştim. Fakat hiç beklemediğim birşey başıma gelmişti. Motorum çamura saplanmış ve çamurun içinde kalmıştı. Motoru haraket ettirdikçe dahada çamura saplanıyor ve olduğu yerde lastikler patinaj yapıyordu. Artık bunalmış sıkılmış terden sırılsıklam olmuştum. Ne ileri gidebiliyor nede geri gelebiliyordum. Latiklerin üstü ve çamurluk tamamen çamurla dolmuş ve artık motor hareket etmez hale gelmişti.

Habibler Kurye Anılarım

Çevreden insanlara bakıyordum ama hiç kimse geçmiyordu. Artık itfayeyi aramayı düşünüyordum. Ama kotkuyordum çünkü ozamanlar itfayeler böyle işelere gitmiyorlardı. Sadece yangınlara gidiyorlardı. Ama şimdilerde ağaçta kedi bile kalsa itfaye çağırıyorlar malesef. Evet ne yapacağım diye dua ediyordum ve ALLAH’ a dua etmeye başlamıştım. Gücüm kalmamış üstüm başım çamur içinde kalmış, terdende sırılsıklam olmuştum. En sonunsa Rabbimin yardımıyla son gücümle motoru sürükleye sürükleye, havaya kaldırrak kuru toprağa kadar getirdim. Hep beni taşıyan motosikleti birazda ben taşımıştım, okadarda olacaktı diye düşündüm içimden. Çok sevinmiştim kuru toprağa gelince biraz oturdum ve dinlendim. Daha sonra kalkıp motoruma binerek evimin yolunu tutmuştum. Ondan sonra ne zaman Habibler veya Arnavutköye yolum düşse hep tırsar, korkarım.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir