Fındıkzade Kurye, Fındıkzade Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Fındıkzade Kurye

İstanbul Avrupa yakasında bir semtimizdir. Fatih ilçesine bağlıdır. Aksaray semti ile Topkapı semti arasında kalan ana bölgeye denir. İstanbul eski İstanbul bölgesinde sur içinde kalan bölgelerdendir. Bir tarafında Surlar diğer tarafında Kocamustafapaşa ve Sulukule, aşağısında Aksaray semti, alt tarafında Vatan Caddesi bulunmaktadır.

Fındıkzade gün içinde yoğun trafiğe sahip bölgelerden biridir. Zaten yoğun olmayan bir semt kalmadı sayılır İstanbul da. Artık çok yoğun az yoğun olarak bölgeler adlandırılmaktadır. İşte burasıda trafiğin çok yoğun olduğu alanlardan biridir. Özellikle Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, adı Turgut Ozal Caddesi yada Millet Caddesi olarak bilinen bölge Aksaray merkeze kadar yoğun trafik olmaktadır. Bu bölgelerde yoğun hastahaneler vardır. Bunlardan Çapa Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Hastahanesi, Haseki Hatahanesi ve Vakıf Guraba gibi büyük hastahaneler hep bu bölgede bulunmaktadır. Allah başımızdan eksik etmesin, hastanelerede düşürmesin inşallah. Çünkü bu bölgelerde olsun başka bölgelerde olsun bir çok kurye arkadaşlarımız hayatlarını kaybetmişler veya bu hastahanelerde yatmışlardır. Kimi vefat etmiş kimileride hayatta kalmış. Hayatta kalanların kimisi sakat kalmış kimileride Allah ın izniyle tamamen iyilerşmişlerdir.

Fındıkzade Motorlu Kurye

Araçlı ve Motorlu kurye çalışmamız burada seri bir biçimde sürmektedir. Buradan çıkan işlerimiz uçak kargo kurye olarak ta hava alanlarına verilmektedir. Ayrıca Şehirlerarası Kurye hizmetimiz bu bölgeden alınan işlerle sürmektedir. Burada genel olarak turizm işiyle uğraşan firmalar, hac, umre işleriyle ulaşan turizm firmaları bulunduğu için birçok defa acil pasaport işleri ve vize işleri olmuştur.

Bir defasında hacı olmak için Arabistana giden kafilede bir yolcu sabiha gökcen hava alanına gitmiş. Uçağın kalkma saatini beklerken pasaportunun yanında olmadığını bilmiyor.Uçağın kalkmasına bir saat birbuçük saat kala nasıl olmuşsa pasaportunun olmadığını anlayınca hemen tabi haber veriyor. Yoksa hacca gidemeyecek demeyelim giderde belki bir iki gün sonra. Neyse Meğer Fındıkzade de bulunan ofislerinde kalmış pasaportları. Tabi hemen kurye arıyorlar yani bizi, Fatih ten bir saat içinde pasaport alınacak ve sabiha gökçen havaalanına gidecek. Bu işi ben kendim yapmak istemiştim. Hemen Fatih ten aldım ve bir saat içinde teslim ettim. Adam ne dualar ediyor ne dualar. Bizde haklı sevincimizle göğsümüz kabarmıştı. İşte Moto Kurye Böyle bişey.

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye-Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir