Ferhatpaşa Kurye, Ferhatpaşa Moto Kurye, Ferhatpaşa Motorlu Kurye, Ferhatpaşa Acil Kurye, Ferhatpaşa Hızlı Kurye

İstanbul Anadolu Yakasında Yeni Bir Mahalle

Ferhatpaşa Kurye sizlere daha iyi hizmet verebilmek için acilen kurulmuştur.
Ferhatpaşa, İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan bir ilçesidir. Ferhatpaşa Ataşehir Belediyesine bağlanmıştır. Ferhatpaşa İstanbul Tem otoyolunun Anadolu yakasında Çamlıca gişelerinin sağ tarafı olarak bilinir. Ferhatpaşa komşularına gelince, Dudullu, Dudullu organize sanayi bölgesi, İmes, Bostancı, Kayışdağı,Kartal, Samandıra, Sarıgazi, Ataşehir olarak bilinmektedir. Ferhatpaşa genellikle ormanlıklarla kaplı iken sonradan her yerde olduğu gibi yerleşim alanlarının ve binaların çoğalmasıyla gitgide azalmıştır. Ferhatpaşaya TEM Anadolu yolundan Küçükbakkalköy sapağından sapıp gidileceği gibi, Ataşehir Bostancı Yolu üzerinden Kayışdağı tarafındandan gidilebilir.
Moto Kuryeler olarak bizler Ferhatpaşaya gitmek için Çamlıca gişelerinin ilersinde Motosikletlerin girebileceği kaçak geçişler vardır. Moto Kuryeler genellikle otoban kullandıkları zaman kuryelere mahsus olmak üzere birçok yerlerde kaçak geçiş tespit etmişler veya kendileri yapmıştır. İşte bu geçişleri kullanmak hem daha kısa ve kestirme olmakta hemde zaman bakımından evrak teslimatını daha erkene çekmektedir. Bizlerde bu kaçak geçişleri halen kullanmaktayız. İşte Ferhatpaşaya gitmek isteyen kuryeler buralarda bu geçişleri arasınlar ve dikkat etsinlerki bulabilesinler.

Ferhatpaşa Nerededir? 

Ferhatpaşa nın en büyük iş merkezi Yedpa İşmerkezidir. Semtin iş hacmi olarak en yoğun olan bu işmerkezi semt için büyük bir önem taşımaktadır. Bende kurye olarak buraya çok kez gitmişliğim vardır. Fakat en son zamanlarda değişen yollar ve gelişen bölgede uzun zamandır gitmediğim yedpa işmerkezini son gidişimde biraz karıştırmış aramıştım. Ferhatpaşa ya Kayışdağı üzerinden gitmek isteyen arkadaşlar Erenköy Gümrük yolunu kullanabilirler. Erenköy Gümrüğü geçtikten sonra solda Darulacaze vardır. Orayıda geçip devam ettikten sonra sağ tarafta Yeditepe Üniversitesi vardır. Yeditepe Üniversitesinden devam edince yaklaşık iki km sonra yedpa işmerkezi vardır. İşte bu bölgeler Ferhatpaşa diye bilinmektedir.
Ataşehir ilçesinin mahallesi olan bu Ferhat Paşa’nın adı Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Osmanlı dönemindeki Ferhatpaşa denilen paşa buralara gelip gittiği için buraya Ferhatpaşa denilmiştir. Osmanlıda Ferhatpaşa çok büyük işler yapılmıştır. Burada gelişme olmuştur.. Büyük ölçüde büyüme sağlamıştır.

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir