Eyüp Kurye, İstanbulmotokurye.com

Eyüp Sultan Ve Eyüp İlçesi

Eyüp Kurye İstanbul içinde kurye hizmeti ve motorlu kurye dağıtımı yapmak için kurulmuş, çok geniş bir yelpazeye sahip büyük bir bölgeyide içine alacak şekilde hizmet vermek için 2010 yılında kurulmuş bir İstanbul Moto Kurye Motorlu Kurye hizmetidir. Eyüp Kurye 2010 tarihinden itibaren son derece disiplinli ve katiteli bir şekilde çalışmalarını sürdürmüş ve asla çevresine, yayalara, insanlara, hayvanlara ve doğaya zarar vermemiştir. Çünkü hizmet anlayışımız daima insanlara ve doğaya saygılı olmaktır. Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü sözüyle hareket eden bir firmayız. Son derece titiz ve güvenli çalışmaya özen göstermekteyiz.

Eyüp Kurye Çalışma  Alanları Ve Kurye Bölgeleri

Bilindiği gibi Eyüp İlçesi çok geniş bir yüz ölçüme sahip İstanbul ilimizin en büyük alana sahip İlçelerinden bir tanesidir. İnsanların Eyüp ismini duyduğunda ilk başta Eyüp Sultan mahallesi ve Cami akla gelsede aslında Eyüp çok geniş bir alana kurulu bir ilçemizdir. Eyüp Kurye bu bölgenin tamanına hizmet ettiği için bölge dışına çıkıp başka semt ve ilçelere maelsef kurye hizmeti ve teslimat yapamamaktadır. Eyüp Kurye ilk başta Eyüp merkez olmakla beraber, Yeşilpınar, Alibeyköy, Çırçır, Kemerburgaz, Göktürk, Emniyettepe, Güzeltepe, Pirinççi Köyü, Rami, Topçular ve Edirnekapı başta olmak üzere Eyüp ilçesinin diğer mahalle ve semtlerine Moto kurye hizmeti saplamaktadır.

Eyüp İlçesi Hakkında Bilgiler

Eyüp Kurye bu İlçesi İstanbul Avrupa yakasında Haliçe kıyısı olan bir ilçemizdir. Çok geniş topraklara saiptir. 2016 itibariyle 21 mahallesi ve ayrıca 7 adette köyü bulunmaktadır. Eyüp 1930 lu yıllarında, başka yerlere bağlı iken biraz Fatih, biraz Sarıyer, birazda Çatalca bölgesinden semtlerle birleşerek Eyüp kurulmuştur. Yaklaşık nüfusu 500 bin civarında olan Eyüp İstanbul ve başka illerde çok ünlü ve ziyaret edilen ilçemizdir. Bunun sebebi ise Eyüp merkezde bulunan Eyüp Sultan kabrinin burada olduğundan ve Eyüp Sultan Caminin burada oluşundandır.

Eyüp Sultan ise, Peygamber Efendimizin s.a.v Mekke’den Medine’ye göç ettiği sıralarda evinin yapılmasına kadar Evinde kaldığı Sahabisinin adıdır. Peygamber Efendimiz s.a.v kendi evi yapılıncaya kadar kura çekimi ile Eyp Sultan r.a evinde kalmıştır. İşte bu sahabi yaklaşık 90 yaşlarında Emeviler döneminde İstanbul’un fethetmek için buralara kadar gelmiş ve şehit olmuştur. Sonradan mezarı bu bölgede bulunmuş ve buralar bu yüzden ziyaret edinilen yerler arasına girmiştir.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir