Esenyurt Kurye, İstanbulmotokurye.com

Yükselen Yeni Değer..

Değerli İstanbul Esenyurt bölgesindeki Moto Kurye ihtiyacı olan firma sahipleri ve bütün işyeri sahipleri, İstanbul Moto Kurye olarak  tüm yıl boyunca artık 7/24 Esenyurt Kurye hizmetimiz başlamıştır. Halen devam etmektedir. Esenyurt Bölgesi İstanbul dışına daha yakın bir bölge olduğundan buraya ulaşımda gayet zordur. İstanbul Merkezinden mesala Mecidiyeköy istikametinden Esenyurta yaklaşık elli kilometre yol vardır. Bundan dolayı Esenyurt Kurye fiyatları yol uzunluğundan dolayı biraz pahallı olmaktadır. Bunun bir sebebide bu bölgelere fazla gönderi çıkmadığı için çıkan gönderileri teslim eden moto kuryeler malesef birde geriye boş döndükleri için daha fazla benzin yakarlar. Bundan dolayıdırki maliyet ve zaman kaybı yaşanmaktadır. Bu sebeblerden dolayı tüm kurye firmaları oomak üzere Esenyurt bölgesi artı exra bölgeye girer ve fiyatı daha fazladır.

Esenyurt Bölgesi Ve Gelişimi

Esenyurt, İstanbul Avrupa yakasında bulunan bir İlçedir. İlçemiz gayet büyük ve görkemli bir alana sahiptir. Genelde boş ve arazi olan bu alanlar yavaş yavas dolmaya yüz göstermiştir. Çatalca Yarımadası üzerinde, Trakya bölgesine yakın bir ilçemizdir. Esenyurt Bölgesi ilk önceleri Büyükçekmece İlçesine bağlıydı. Daha sonra yaklaşık  2008 yıllarında birkaç bölgeden toprak alarak kendi başına Esenyurt belediyesi ve ilçesi olmuştur. Esenyurt Beldiyesi 2008 yılında seçimlerden önce resmi kararla, Kıraç Beledesi ile beraber birleşerek ve bikaç bölge daha alarak Gerçektende büyük bir ilçe haline gelmiştir.

Esenyurt İlçesinin Komşuları olarak çevresindeki komşuları şunlardır, Küçükçekmece Gölü ile Büyükçekmece İlçesi, Firuzköy bölgesi ve semti, Avcılar İlçesi, Hoşdere bölgesi ve Hadımköy sınırlarıda vardır. Bundan başka ayrıca hem E-5 Karayolu bu bölden geçmekte hemde TEM otoyolu bu bölgeden geçen bağlantı yolu mevcuttur. Ve bu buralarda başka  bağlantı yolllarıda bu bölgelerden geçmektedir. İstanbul İlçelerinden en fazla göç ve yerleşim  alan bölgelerinden bitanesidir. Çok geniş be alan olarakta büyük topraklara boş bir araziye sahiptir. Son yıllarda birçok bakımdan gelişmekte olan bu bölgeler 2008 yılında büyük bir belediye olup inşaat sektöründe yapılaşma ve siteleşmeye başlamıştır. Halen yerleşilmemiş ve içinde birşey olmayan toprak alanlara sahiptir. Son seçimlere göre yaklaşık nufusu Bir milyona dayanmaktadır. Fakat son yıllarda Türkiye dışından gelen gçöler sayesinde bölge nüfüs artışı yaşamaktadır. Esenyurt ve çevremahallelerinde  birçok avm, hastane, futbol sahası, sağlık ocağı, aile sağlık merkezi, gençlik merkezi,Yüzme spor salonları, okul ve hastaneler mevcuttur. Halk rasındaki ismi ile daha önceleri  önceki ismi Eşkinöz olan olan Esenyurt bölgesi yetmişlere doğru 1968 yılında resmi kanunla şimdiki ismi olan  Esenyurt olarak değiştirilmiştir.

Esenyurt İlçesinin Mahaleleri

Esenyurt İlçesi 2016 yılı ile yaklaşık 20 mahalleden oluşmaktadır. Fakat çok büyük alanlara sahip olduğundan bu mahaleler  daha sonraki yıllarda artarak tam iki katına  45 e çıkmıştır. Esenyurt Mahalle isimleri bayağı çoktur.İstanbul Moto Kurye Esenyurt Kurye olarak tüm bu mahalelere moto kurye hizmeti vererek mahalle aralarındaki mesafeler çok uzakta olsa aradaki bağlantıyı sağlamaktadır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir