Esentepe Kurye, İstanbulmotokurye.com

Şişli Esentepe Bölgesi

İstanbul Moto Kurye olarak  artık 7/24 Esentepe Kurye hizmetimiz başlamıştır. Esentepe Kurye siz değerli moto kurye müşterilerine bir telefon kadar yakındır. Bize telefon ettiğiniz takdirde işlerinizi yarım saat içersinde teslim alıyoruz. İşlerinizi bölgesine göre teslim ediyoruz. Eğer bölgeniz yakın ve çevre semt ve ilçelerse bir saat içinde teslim ediyoruz. Yani toplam sure birbuçuk saat içersinde teslim alıp aynı zamandada aynı sure içersindede belirlenen adrese teslim ediyoruz. Yok eğer gönderdiğiniz adres uzak bölgelerse yani 15-20 km mesafelik semtlerse bunuda ikibuçuk üç saat içinde alıp gene bu saatler içersinde teslim ediyoruz.

Esentepe Neresidir, Nerede Kalmaktadır? 

Esentepe bölgesi olan bu semtimiz İstanbul Avrupa yakasında bir semttir. Bu küçük bölge semti, Şişli İlçesine bağlıdır. Esentepe İsminin nereden geldiği ve anlamı bilinmemekle beraber tahminimiz üzerine, kesin bilgi olmamakla beraber, çok rüzgarlı ve esen bir bölge ve yer olduğu için bu Esentepe diye dendiği tahmin edilmektedir. İstanbul Şişli bölgesinde Zincirlikuyu ile Gayrettepe arasında kalan bölgeye denilen yerdir. Tam önünden meşhur Büyükdere Caddesi geçmektedir. İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Mecidiyeköy istikametinden Büyükdere Caddesi üzerinden Levent, Zincirlikuyu mezarlığını ve oradaki liseyi geçtikten sonra yol sağa doğru Esentepe, Mecidiyeköy, Gayrettepe, Mecidiyeköy istikametine doğru sapar. Hemen sağa dönünce Semtimiz başlayıp, ta Gayrettepe ve Mecidiyeköy semtine kadar olan bölgeye kadar devam eder.

Esentepe Bölgesi Ve Tanıtımı

Esentepe semt bölgesinin en meşhur ve bilinen yeri olarak Gazeteciler sitesi diye bilinen bir yerdir. Gazeteciler sitesi site olmamakla beraber bikaç dergi isminde sokaklarıyla meşhurdur. Mesala Dergiler sokak, Yazarlar sokak, Haberler sokak gibi sokak ismi  olan sitede genellikle biraz büyük firmalar mevcuttur. Esentepe semti olan bu bölgede birçok büyük işmerkezleri, yapılar ve binalar yapılmıştır. Hatta en son Denizbank merkezi buraya yapılmıştır. Bununla  beraber en önemli binası meşhur Maya Center plazası ve sonradan yapılan Denizbank Binasıdır. Bu bölgede Gayrettepe tarafında Ayrıca Astoria alışveriş merkezi, Şişli Belediyesi binası, ve birçok büyük küçük, sigorta şirketlerinin ve  bankanın genel merkezleri bulunur. Ayrıca bu bölgede büyük bir alanda Emekli Subay evleri de denilen eski subay siteside bu bölgede yer almaktadır. Esentepe bölgesi semtinin komşuları ve çevresinde bulunan yerler şöyledir. Zincirlikuyu Semti hemen yanında, Gayrettepe Semti biraz ilerde Mecidiyeköy tarafında, Gültepe Levent tarafında Mezarlık yanında, Levent, Zincirlikuyu Mezarlığı ve Mecidiyeköy dür. Ayrıca Büyükdere Caddesi ve Barbaros Bulvarıda buraya yakındır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın