Esenler Kurye,İstanbulmotokurye.com

Otogar Bölgesi Ve Hizmetlerimiz

İstanbul Moto Kurye Firması İstanbul’da Esenler İlçesinde Moto Kurye olarak  artık 7/24 Esenler Kurye hizmetine başlamıştır. Esenler Moto Kurye olarak Esenler İlçesinin 16 mahallesinde hizmet vermekteyiz. Bu 16 mahalleyi didik didik edip tüm sokak ve caddelerine kurye çalışmamız mevcuttur. Esenler bölgesine yaptığımız yatırımlar meyvasını vermeye başlamıştır. İlk defa 2006 yılında Esenler bölgesine çalışmaya başladık.

Ozamanlar böyle bizim gibi nölge bölge çalışan kurye firmaları yoktu. Firma içindeki her kurye her bölgeye giderdi. Ama biz Kuryeleri bölgelerle sınırlandırarak, her bölgeye kurye verdik, yada her kuryeye bir bölge vererek verimi daha da arttırmaya çalıştık. Esenler Kurye olarak tüm magalle ve bölgelerde hizmetimiz devam etmektedir.

Esenler Kurye bu bölgede sadece Expres Hizmet vermektedir. Alacağımız gönderileri hızlı bir şekilde teslim ediyoruz. Kuryelerin üstünde dolaştırrmıyoruz, hemen teslim ediyoruz. Bundan dolayıdırki fiyatlarımız biraz pahallı gelebilir ama fiyat sormaktan çekinmeyin.

Esenler İlçesinin Yapısı ve Özellikleri

Esenler İlçesi İstanbul Çatalca yarım adasında Avrupa tarafında kalan bir ilçemizdir. Esenler İlçesi İstanbul İlinin en kalabalık nüfuslu ilçelerinden biridir. yaklaşık olarakbeşyüz bin civarında kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Esenler Bölgesi İstanbul Topkapı, Güngören , Otogar sınırlarından Güngören ile bağlantısı vardır.

Yıldırım Magallesi ile Bayrampaşa ile bağlantısı,  Vatan Caddesi ile Bağcılar Bağlantısı bulunmaktadır. Yani Esenler İlçesinin, Bağcılar, Güngören, Bayrampaşa, Zeytinburnu ilçeleri ile sınırı ve bağlantısı bulunmaktadır. Esenler İşçesine en yakın Vatan Caddesi Bağcılar bağlantı yolundan doğru gidilmektedir. Bağlantı yolundan ister Otogar,  hal  sapağından girilerek gidilebilir, İster bir sapak sonra,

Esenler Atışalanı sapağından gidilebilir. İsterse Topkapı tarafından Bayrampaşa Terazidere tarafından da gidilebilir. Veya Bağcılar tarafında ise Buradanda gene Esenler İlçesine geçiş yapılabilir. Esenler ilçesi genel olarak yerleşim yeri olarak görülmektedir. Diğer ilçelerdeki gibi değildir.

Esenler İlçesinin Geçmişi Ve Tarihi

Esenler İlçesi Bizans döneminden kalma olduğu söylenir. Bölgenin eski adınında Litros olduğu rivayetleri vardır. Atışalanının eski adıda Avas olduğu bilinmektedir. Burada eskiden rumların oturdğu söylenir. Buraların Bizansın ekilen toprak alanları olduğuda söylenir. Lozan Antlaşmasından sonra bu köyleri rumlar boşaltmış ve Yunuanistan’ göç etmişlerdir.

Bu boşalan köylere ise kafkasya, Makedonya ve Avrupa dan Türkelr gelip yerleşmişlerdir. Esenler daha önce Bakırköy İlçesine bağlıydı. Sonraları ise Güngören İlçesine bağlandı. Yakın tarihte ise 1993-1994 yıllarında Esenler adıyla ilçe olmuştur.

Esenler bölgesinin en meşhur yeri Esenler Otogar bölgesidir. Burası ilk yapıldığı zamanlar bu kadar trafik ve yoğunluk yoktu. Fakat bu günlerde 2016 yılında olduğumuz şu günlerde bu Otogarın bile taşınılması düşünülmektedir. Çünkü buradan kalkan yüzlerce, binlerce araç trafiği çok etkilemektedir.

Fakat üçüncü köprünün açılmasından sonra otobüsler bu köprüye yönlendirilsede verim alınamamıştır. Esenler ilçesini Şuanda akp belediyeli kişiler yönetmektedir. Daha öncede bu belediyeyi Refah Partisi ve Fazilet partili belediler yönetmişti.

Esenler İlçesinin Mahalleleri

Esenler İlçesinin yaklaşık 18 tane mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir. Birlik Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Topkapu civarı, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Havaalanı Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kemer Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Nenehatun Mahallesi, Oruçreis Mahallesi, Tuna Mahallesi, Turgutreis Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Atışalanı Mahallesi, aynı zamandada semti, Üçyüzlü Mahallesi aynı zamandada semtleridir. Esenler bölgesinde mahalleler okadar birbirine yakın mahalleler değildirler. Buradaki mahalleler genelde oturulan yerlerdir. İş alanı fazla yoktur. Esenler Belediyesi bu bölgelere biraz trafik olarak önlem alamamıştır. Özellikle otogar hal, Sultançiftliği bağlantı yolları akşam saatleri trafik yoğunlunun yaşandığı ana hartellerdir.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir