Edirnekapı Kurye, istanbulmotokurye.com

İstanbul Fatih Edirnekapı Kurye

Edirnekapı kurye olarak buradaki bölgesi eskiden şehitlik olarak bilinen bölgenin adıdır. Buraya şehitlik denirdi. Çünkü buralarda şehitlerin mezarlarının olduğu bir bölge vardı. Ki halen de bu mezarlıklar bulunmakta fakat önemini ve değerini kaybetmiş bulunmaktadır. Bu bölge Çevre yolu istikametinden Topkapı istikametine doğru gidilince önceden tünel vardı.

 

Edirnekapı motorlu kurye servisleri

Edirnekapı kurye ile bu tünel Fatih Edirnekapı, Rami sapağını geçince hemen başlar, Bayrampaşa sapağında biterdi. Benim bildiğim bu tünelin olduğu üst bölümde de şehitlik mezarlar bulunmakta. Daha sonra belediye buradaki tünelin üst kısmını yani tavanını yavaş yavaş açmaya başladı. Üstteki mezarların yada yapıların ne olduğu ile ilgili bir fikrim yok. Ama dileyenler isterse internete yazıp araştırabilirler.

 

Edirnekapı acil kurye bölgenin yeri ve özellikleri

Edirnekapı hızlı kurye ile bölge yol ağzında bir bölgedir. Birinci Çevre yolunu kullanan ve Topkapı, Hava alanı tarafına gidecek olan hatta Bağcılar tarafına gidecek olanlar Vatan caddesi bağlantı yolunu kullananlar bu bölgeden geçmek zorundadır. Yerleşim merkezi değilde daha çok şehitlik ve garajların olduğu bir bölgedir.

Edirnekapı kurye ile eski İstanbul yerlerinden biridir. Yer yer tarihi surları görünen bölge. Fatih bölgesine bağlıdır. Fatih yanı sıra Topkapı, Rami Bayrampaşa tarafına da yakındır. Buralara fazla moto kurye işi çıkmasa da ara sıra buralara paket taşıdığımız olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir