Dilovası Kurye, İstanbulmotokurye.com

Diloavası Bölgesinin Özellikleri

Dilovası Moto Kurye İstanbul Moto Kurye iştirakidir. İstanbul Moto Kurye, Dilovası Kurye ile tüm İzmit bölgesine hizmet verir. Hizmet verdiğimiz yerler şunlardır, Gebze, GOSB (Gebze Organize Sanayi Bölgesi), Tuzla, Tuzla Organize Dri Sanayi Bölgesi, Çayırova, Bayraomoğlu, Dilovası, Diliskelesi, Körfez, İzmit, Gülcük, İznik, Bursa ve bölgesi. İşte bu bölgelere hizmet vermekteyiz. 

Çünkü bu bölgeler uzak ve dönüşte boş genilen bölgelerdir.Paket hacim büyüklüğü ise en fazla 10 desimetre küp civarında olması gerekir yani 50×50 civarı büyüklükten bahsediyoruz. Gene bunun dışındaki paketler için arabalı kurye servisimizi çağırmanız gerekmektedir. Lütfen kurye çağırmadan önce paket büyüklüğünüzü bize bildirinki kuryemiz boşuna size gelmesin, boşa zaman harcanmasın. Bizde ona göre ya arabalı kurye yada moto kurye gönderelim İnşallah.

Dilovası Yaşam Merkezi

DiloavasI, Kocaeli İlçesine bağlı bir belediyedir. İstanbul’dan İzmit ‘e doğru giderken E-5 Karayolu üzerinde Gebze ile Körfez arasında kalan bölge Dilovası ve Diliskelesidir. İşte bu bölge eski ve tarihi geçmişi olan bir yerdir. tarihi Bizans zamanına kadar dayanır. Bu bölge İzmit körfezine karşı tarafa en yakın bölgelerdir. Bundan dolayı eski zamanlarda burası karşıya geçmek için kullanılmıştır. Buranın İzmit körfezi tam karşısında Ereğli, Karamürsel ve Hersek bulunmaktadır.

Günümüzde Dilovası Nasıldır?

Günümüzde de buraya deniz üstüne uzun bir köprü yapılmış ve mesafeden zaman kazanılmıştır. Körfez köprüsü sanki İstanbul’daki Boğaz Köprüsü gigi ama daha uzunudur. Fakat malesef yeni yapılan yollar ve köprülerin hepsi fahiş fiyatla insanlara yük gelmektedir. Buranın 2016 güncel fiyat listesi otomobil için 89 tl civarındadır.

Tabi diğer büyük araçlar daha fazladır. Bundan dolayı hem gidiş hem geliş sadece köprü ücreti 180 tl civarındadır. Buna otoban yol ücreti hariçtir. Vakti zamanında tarihte Deli Dumrul diye bir zat varmış. Böyle bir yere bir köprü yapmış da oturmuş başına gelenden geçenden para alırmış. Bu kahramanı bize yaptığı yanlış bişey diye okulda öğretirlerdi. Fakat şimdi bakıyorumda malesef günümüzde tarih tekerrür ediyor.

Ve şimdi yeni deli dumrulu malesef Devlet oluyor. İnsanlardan alınan vergilerle, hemde dahada arttırılan bu vergi ve masraflarla vatandaşa yol, su, köprü, baraj ile geri dönmesi gerekirken malesef hem bunların parası vatandaştan çıkıyor hemde buradan geçmesi parayla olumca hemde fahiş bir fiyat. Bundan dolayı halkın sırtına iki hatta üç defa bimilmiş olmaktadır. Buda büyük bir zülümdür malesef.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir