Çatalca Kurye, İstanbulmotokurye.com

Çatalca Kurye Hizmetleri 

Moto Kurye Firması olan İstanbul Moto Kurye artık bundan böyle 7/24 Çatalca Kurye hizmetimiz başlamıştır. Çatalca Kurye sadece İstanbul Çatalca- Çatalca İstanbul arası motorlu kurye hizmetleri vermektedir. Çatalca’nın içersine Moto Kurye hizmetimiz yoktur. Yalnızca uzak mesafe hizmetimiz mevcuttur. Çatalca bölgesinin İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 60 km mesafededir. TEM otoyolundan gidildiği vakit yaklaşık bir saat bir zaman sürmektedir. Çatalca Kurye olarak biz Moto Kurye olarak Çatalca bölgesine normal bir kurye hizmeti için 4-5 saat zaman vermekteyiz. Bu zaman içinde gönderileri teslim ediyoruz. Fakat expres Çatalca gönderilerini ise YAKLAŞIK 1.5-2 saat içinde teslim ediyoruz. Bu teslimat ücreti olarak normal kurye ücretinden 150 tl, expres moto kurye hizmetinden ise 250 tl ücret talep ediyoruz. Eğer taşıyacağımız ürün motosikletlerin alamayacağı kadar büyük ve ağır ise bu sefer arabalı kurye hizmetimizle gönderinizi teslim alıyoruz. Bu hizmetin bedeli ise 550 tl alıyoruz.  Çatalca Kurye olarak ayrıca şehiriçi kargo teslimatı olarak uçak kargo çalışması yapıyoruz. Havaalanı olan şehirlere verdiğiniz adresten gönderinizi alıp THY ile uçak kargoya veriyoruz. Ve sizde oradan teslim alıyorsunuz. Bu hizmetin bedeli ise 350 tl dir.

Çatalca İlçesini Tanıyalım

Çatalca İlçemiz İstanbul’ bağlı İstanbul İlinin en batısındaki ilçemizdir. İstanbul İlçeleri içerisinde büyüklük bakımından en büyük sınırlara sahip ilçesidir. Cumhuriyet döneminde bir ara vilayet olmasına karşın daha sonra tekrar ilçe haline getirilmiştir. Osmanlı zamanından beri varolan bu bölge genellikle ormanlık alanlarla kaplıdır. Tabiki son yıllarda tüm İstanbul’da olduğu gibi buralardada ağaç katliamları yapılmıştır. İlçesnin Karadenize sınırı vardır. Sınırdaki Yıldız dağları bölgesindeki dağların devamı Çatalca ilçesine doğru devam eder. Bu bölgelerde ekilen tarım yapılan birçok ova ve alanlar mevcuttur. Ayrıca Su bakımından zengin olan bölgede Büyükçekmece terkos gölü ile Durusu gölü hem bölgenin hemde yakın çevrenin su ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca irili ufaklı birçok dere ve göletlerde mevcuttur. İlçede tam 42 köy vardır. Bunlardan onbeş onaltısı Çatalca merkeze bağlıdır.

Çatalca’nın Tarihi Ve Konumu

Komşuları Büyükçekmece, Silivri ve Tekirdağ’dır. Ayrıca Avcılar ve Küçükçekmece’yede sınırları vardır. Fatih sultan mehmet zamanında’dan beri konum olarak önemli bir yere sahip olduğu düşünüldüğünde, Fatih burası hakkındaki meşhur sözü  Burayı Allah’a havale ettim demesi olmuştur. Yaklaşık nüfusu 100 bin civarındadır. Çatalca bölgesinde Serbest bölge vardır. Ayrıca elektirik üreten birçok rüzgar tiribünü mevcuttur. Çatalca eskiden Çetince diye anılırken daha sonra buraya değişe değişe Çatalca denmeye başlandığı söylenir. Buraya zamanında Roma, Bizans VE Osmanlı’lar yönetmiş en son Türkiye ‘ye kalmıştır. Ticaret, Sanayi, Hayvancılık ve Tarımla ekonomik olarak geçim sağlanır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir