Cağaloğlu Kurye, İstanbulmotokurye.com

Burası Bab-ı Ali Cağaloğlu Kurye

İstanbul Moto Kurye olarak artık 2015 yılından itibaren  7/24 olarak Cağaloğlu Kurye çalışma ve hizmetimiz başlamıştır. Çalışmalarımız halen sürmektedir. Geliştirme ve büyüme çalışmalarımızda son hız devam etmektedir. Sadece Cağloğlu’nda değil Sirkeci, Tahtakale, Eminönü, Mahmutpaşa, Kapalıçarşı, Sultanahmet, Çemberlitaş ve Beyazıt bölgelerine de hizmetimiz devam etmektedir.

Cağaloğlu Kurye maalesef bu saydığımız bölgeler trafik bakımından İstanbul ilinin en yoğun bölgesidir. Ayrıca bu bölgelerde Tramvay geçtiği içinde birçok cadde trafiğe kapalıdır. İnsanlar arkadan dolaşmak zorundadırlar.

Cağaloğlu Motorlu Kurye Hizmetleri

Cağaloğlu Kurye çünkü tramvay yoluna girmek hem tehlikeli, hem yasak ve hemde ceza yazılmaktadır. Bizde İstanbul Moto Kurye olarak bu sıkıntıyı bildiğimizden dolayı buradaki kurye sayımızı fazlalaştırarak bu eksiği kapatma çabası içine girmişizdir. Dolaysıyla bu bölgelere arkadan, kestirme yollardan bazende tramvay yolundan giderek hizmetimizi sürdürmeye devam etmekteyiz.

Cağaloğlu Kurye bu bölgede sadece mesai saatleri içerisinde çalışması vardır. Mesai saatleri dışında ise yukarıda saydığımız tüm bölgeler için tek nöbetçi motorlu Kuryeler hizmet için nöbetçi kalmaktadır. 

Cağaloğlu Gazete Ve Dergilerin Merkezi

Cağaloğlu Kurye eskiden buraya gazetelerin ve gazetecilerin çokluğu yüzünden Babıali denirdi. Babı Ali yokuşundan bu bölgeye çıkılırdı. Çünkü bu bölgede çıkan çoğu gazetelerin biro ve yerleri mevcut idi. Daha sobra gerek trafikten gerekse küçük sıkışık bölge olduğundan çoğu gazete ve dergi buralardan taşınmıştır.

Cağaloğlu Kurye şimdilerde ise İstanbul Valiliği Binası halen burada oomakla beraber, İran Konsolosluğu binası da gene buradadır. Ayrıca Cağaloğlu yokuşunda matbaacılar ve davetiye işi yapan dükkanlarla doludur.

Cağaloğlu Acil Kurye Servisi

Cağaloğlu Kurye Eminönü Sirkeci tarafından yukarı doğru çıkarken Cağaloğlu yokuşundan yukarı doğru çıkınca dört yol ışıklar bu bölge olarak geçer. Buradaki Hanların çoğu kitapçıdır. İslami ve normal okul kitapları da gene buralarda basım ve satımı merkezleri bulunmaktadır. Cağaloğlu eskiden Emimönü İlçesine bağlıyken buranın iptal olarak edilmesinden sonra Fatih İlçesine bağlanmıştır.

Bölgenin Eski Adı Cağaloğlu Motorlu Kurye

Cağaloğlu moto kurye eski İsmi Ciğaloğlu iken Cağaloğlu’na dönüşmüştür. Bu Cağaloğlu Osmanlı zamanında sadrazam olan Sinan Paşa diye bilinen kişinin baş adıdır. Onun sarayı buradadır. Önceden Osmanlı’nın son zamanlarındaki yönetim yeri burası olarak bilinir. Semt gerçekten tarihi dokusunu korumakta, eski yapılar binalar buraya ayrı bir hava katmaktadır.

 

 

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir