Bahçeköy Kurye, İstanbulmotokurye.com

Ormanlar İçinde Küçük Bir Semt

Bahçeköy Moto Kurye Himetleri Bahçeköy Kurye olarak Bahçeköy beldesine, çevresine ve komşu mahallelerine hizmet vermektedir. Bahçeköyde bulunan küçük bir ofisimizde duran görevli kuryemiz burada görev yapmaktadır. Bahçeköy Kurye, bu bölgelerden ayrı yakın semtler olan Maslak mahallesine Maslak Kurye, Tarabya bölgesine, Tarabya Kurye, İstinye mahallesine, İstinye Kurye, Hacıosman Bölgesine Hacıosman Kurye, Zekeriyaköy ve çevresine Zekeriyaköy Kurye, ve Uskumruköy Kurye, Kilyos ve çevre bölgesine, Kilyos Kurye ve Kemerburgaz, Göktürk bölgelerinede Kemerburgaz Kurye olarak hizmet vermektedir. Hizmetlermiz sabah dokuzdan akşam altıya kadar olup, her gece nönetçi olarak bir kuryemiz görevlendirilmiştir. Saat onikiye kadar hizmet veren Gece Kuryemiz gece onikide paydos etmektedir. Çok acil işleriniz çıkarsa gece onikiden sonra yine siz değerli müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

Bahçeköy Acaba İstanbul’un Neresindedir?

Bahçeköy, Beldesimi desek, Mahallesimi desek bilemiyorum Sarıyer ilçesine bağlıdır. Bahçeköy çevresi, içi ve üst tarafı çamlık bölge olup, etrafı tamamen ormanlarla kaplıdır. Allahu Teala’nın verdiği bu güzellikler doğa harikası olan gerçektende  mükemmel bir yerdir. Dört tarafıda ormanlarla kaplıdır. Çevrede çam ağaçları ve daha bbirçok çeşit ağaç olduğu için buranın havasıda normal  İstanbul’un havasından daha değişik, berrak, saf  bir yapıya sahiptir. Bahçeköy İstanbul göbeğine çok yakın eski yapısını korumaya çalışan otantik bir yerdir. Bahçeköy’ün olduğu bölge çevresinde gene ormanlar katledilerek zenginlere peşgeş çekilmiş ve çevresine siteler, villalar yapılmıştır. Binlerce ağaç katledilmiştir. Orada oturanlara bir ağacı bile kestirmeyen ceza kesen zihniyet binlerce ağaca kıyıp ismini veremeyeceğim birçok site yapılmasına izin vermişlerdir.

Bahçeköy Kurye Hizmetleri

Bahçeköy İstanbul’un Sarıyer tarafında Maslak, Ayazağa, Zekeriyaköy arasında kalan ormanlık bölgededir. Bahçeköy’ünde bulunduğu bu ormanlık alana Fatih Ormanları ve Belgrad Ormanlarıda denmektedir. Bahçeköy Bölgesine üç yolda gidilebilir. Birincisi Maslak Büyükdere üzerinden Trabya sapağından Bahçeköy Kemerburgaz sapağından sonra yaklaşık 7 km sonra Bahçeköy’ün içine varılır. İkincisi Sarıyer üzerinden Maden bölgesinden Zekeriyaköy üzerinden orman yolundan Bahçeköy’e ulaşılır. Üçüncü olarak Kemerburgaz üzerinden merkezden gene orman yolundan Bahçeköy sapağından girilince yaklaşık 13 km sonra buraya ulaşılır.

Bahçeköy Bölgesi Özellikleri

Bahçeköy Osmanlı zamanında kullanılmış bir bölge olduğu tarihi kalıntılardan belli oolmaktadır. Bahçeköy’ de Osmanlı zamanlarından kalma birçok eserler vardır. Bunlardan en meşhuru tarihi su kemerleridir. Bu bölgeden İstanbul içine su taşınması için yapılan kemerler hala ayakta durmaktadır. Bu bölge de tarihi camide bulunmaktadır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın