Bahçeköy Kurye, İstanbulmotokurye.com

Ormanlar İçinde Küçük Bir Semt

Bahçeköy Moto Kurye Hizmetleri olarak Bahçeköy beldesine, çevresine ve komşu mahallelerine hizmet vermektedir. Bulunan küçük bir ofisimizde duran görevli burada görev yapmaktadır. Bu bölgelerden ayrı yakın semtler olan Maslak mahallesine Maslak, Tarabya bölgesine, İstinye mahallesine,, Hacıosman Bölgesine, Zekeriyaköy ve çevresine, ve Kilyos ve çevre bölgesine, Göktürk bölgelerine de olarak hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz sabah dokuzdan akşam altıya kadar olup, her gece nönetçi olarak bir kuryemiz görevlendirilmiştir. Saat on ikiye kadar hizmet veren Gece onikide paydos etmektedir. Çok acil işleriniz çıkarsa gece onikiden sonra yine siz değerli müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

Bahçeköy Acaba İstanbul’un Neresindedir?

Bahçeköy, Beldesimi desek, Mahallesimi desek bilemiyorum Sarıyer ilçesine bağlıdır. Bahçeköy çevresi, içi ve üst tarafı çamlık bölge olup, etrafı tamamen ormanlarla kaplıdır. Allahu Teala’nın verdiği bu güzellikler doğa harikası olan gerçekten de  mükemmel bir yerdir. Dört tarafı da ormanlarla kaplıdır. Çevrede çam ağaçları ve daha birçok çeşit ağaç olduğu için buranın havası da normal  İstanbul’un havasından daha değişik, berrak, saf  bir yapıya sahiptir.İstanbul göbeğine çok yakın eski yapısını korumaya çalışan otantik bir yerdir. Olduğu bölge çevresinde gene ormanlar katledilerek zenginlere peşgeş çekilmiş ve çevresine siteler, villalar yapılmıştır. Binlerce ağaç katledilmiştir. Orada oturanlara bir ağacı bile kestirmeyen ceza kesen zihniyet binlerce ağaca kıyıp ismini veremeyeceğim birçok site yapılmasına izin vermişlerdir.

Bahçeköy Kurye Hizmetleri

Bahçeköy İstanbul’un Sarıyer tarafında Maslak, Ayazağa, Zekeriyaköy arasında kalan ormanlık bölgededir. Bahçeköy’ünde bulunduğu bu ormanlık alana Fatih Ormanları ve Belgrad Ormanlarıda denmektedir. Bahçeköy Bölgesine üç yolda gidilebilir. Birincisi Maslak Büyükdere üzerinden Trabya sapağından Bahçeköy Kemerburgaz sapağından sonra yaklaşık 7 km sonra Bahçeköy’ün içine varılır. İkincisi Sarıyer üzerinden Maden bölgesinden Zekeriyaköy üzerinden orman yolundan Bahçeköy’e ulaşılır. Üçüncü olarak Kemerburgaz üzerinden merkezden gene orman yolundan Bahçeköy sapağından girilince yaklaşık 13 km sonra buraya ulaşılır.

Bahçeköy Bölgesi Özellikleri

Bahçeköy Osmanlı zamanında kullanılmış bir bölge olduğu tarihi kalıntılardan belli oolmaktadır. Bahçeköy’ de Osmanlı zamanlarından kalma birçok eserler vardır. Bunlardan en meşhuru tarihi su kemerleridir. Bu bölgeden İstanbul içine su taşınması için yapılan kemerler hala ayakta durmaktadır. Bu bölge de tarihi camide bulunmaktadır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir