Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Gelişen Büyüyen Bir İlçe..

Avcılar İlçesi İstanbul Avrupa yakasında bulunan büyük bir İlçedir. Avcılar Belediyesi on mahalleden oluşmaktadır. Avcılar Merkez Mahallesi, Ambarlı Mahallesi,Cihangir Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Denizköşkler Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi. Nufüsu yaklaşık 500 bin civarındadır. Çevrede bulunan komuşuları Marmara Denizi, Küçük Çekmece ve Gölüdür. Malesef Avcılar 1999 depreminde gerçektende büyük yara almıştı. 7.4 büyüklüğündeki depremde birçok bina yıkılmış malesef yüzlerce insanımız vefat etmiştir. Fakat bundan sonra depremden sonra hep birlikte Avcılar İlçemiz gerçektende çok büyük bir gelişme ve yükseliş göstermiştir.

Gerçekten Avcılar İlçesi merkez ve çevresi çok büyük bir başarı öyküsü ile değişim göstererek kendinden daha çok büyümüş ve İstanbulun en büyük, gelişmiş, büyük iş hacmine sahip ilçesi haline gelmiştir. Nufusu malesef depremle birlikte büyük bir azalma göstersede depremden bikaç yıl sonra tekrardan daha sonra yeniden büyük bir artış göstermiştir. Son nufus sayımlarında nufus sayımının 450 bin civarı olduğu sayılsada, gerçek olan bu bu nufusun dahada çok fazla olduğu ve 500 bini geçtiği herkes tarafından söylenmektedir. Avcılar İlçesi yüzölçümü ve toprak alanı bakımından yine bir büyük alan ve yüzölçümüne  sahip ilçelerden bitanesi sayılmaktadır.

Avcılar İlçesinin Büyüyüp Gelişimi

2000 li yıllarda biz kuryeler için Avcılar taraflarına gitmek kurye olarak bana biraz ters ve uzak geliyordu. Malum yok çok uzun geliyordu. Ozaman yollar bu kadar değildi. Avcılar’a evrak işlerimiz veya gönderi malzemeleri çıktığı zaman korkuyor gerçekten sıkılıyordum. Ama aynı zamandada tarife ücret olarak ise diğer yakın ve uzak bölgelerden daha fazla fiyatı olduğu için seviniyordum. Hatta aynı tarafa birkaç evrak daha çıkarsa bizim için ciroyu tamamlanmış oluyordu.Hatat daha biraz fazla evrak çıktığında daha fazla ciro yani daha fazla kazanç yapıyorduk.

Avcılara Nasıl Giderim ?

Avcılar tarafında Beylikdüzü istikamatine Mecidiyeköy’e dönmeden Zincirlikuyu geçtiktesn sonra sağ tarafta E-5 Karayolundan hiç sapmadan dümdüz gittiğimiz zaman yaklaşık 15, 20 kilometre sonra Yeşilköy Havalanı sapağından girmeyip, soldan Sefaköy Beşyol tarafına devam edince Sefaköy yokuşunu çıktıktan sonra Küçükçekmece İlçesinden gene devamla geçiyoruz. Sonra hala devam ediyoruz ve  tekrar E-5 den dümdüz  aşağı doğru inince karşımıza sol taraf Marmara denizi sağ tarafta Çekmece Gölünün üzerinden geçildiğiz zaman  işte Avcılar sınırı başlamış oluyordu. Moto Kurye olarak bizim en fazla gitiğimiz yer ve adresler yukarı doğru çıkınca yol düzlendiğinde ilerde Avcılar sapağı vardır. Bu sapağıda geçtikten sonra beş altı km sonra sağ tarafta Esenyurt Haramidere istikametine doğru tekrar yokuş aşağıya inerken Esenyurt sapağından dönüp köprü altından sahile inen yol üzerinde oralarda ozamnlar tek plaza oaln Vestel Plaza vardı. Ben Vestel Plazaya hergün gider, oralara evrak ve iş gönderi götürürdüm. Belkide yaklaşık iki günde bir bu tarafa ve Vestel Plazaya evrak ve dağıtım götürürdüm. Vestel Plazadan çıktıktan sonra aşağıya doğru ise Ambarlı Dolum tesislerine ve oradanda Ambarlı Limanı Gümrük sahasına da birçok evrak çıkardı. Bizde o zaman aşağıdan sağdan bariyerlerin arasından kaçak bir yol vardı. İşte O yoldan Ambarlı Limanına yani Ambarlı Gümrük bölgesine iner gönderimizi teslim ederdik. Ambarlı Gümrük ismi olarak derdik biz belki halada oralar öyle anılmaktadır. Çünkü bayadır gitmedim. Ambarlı Gümrüğüne çok önemli gümrük evrakları getirirdik.

Avcılar Kurye Kuruluş Amacı Nelerdir?

Avcılar Belediyesi sınırları büyüdükçe Avcılar ve çevre bölgelerde moto kurye ihtiyacıda daha çok büyümüş ve ardından gerek olduğu üzere Avcılar Kurye firması kurulmuştur. İstanbul Moto Kurye olarak ozamanlar Avcılar Kurye ile yanında Ambarlı Kurye firmasıda birlikte kurulmuştur. Bizler Moto Kurye olarak  her güniçi Ambarlı Gümrük Kurye ile bütün gümrük evraklarıni taşımaya başlamışızdır. Ayrıca  Avcılar Kurye ise İstanbul’un başka diğer bölgelerden aldığımız moto kurye ve kargo evraklarını toplar. Gerekli olan en kısa zaman içinde ve hızlı bir şekilde  Avcılar bölgesine ve yakın ilçesine evrak ve kurye dağıtımı yapmaktadır. Bu işlerden daha sonra Avcılar Kurye ile beraber  Ambarlı Kurye olarak bu bölgeler dışında yanında en çok evrak getirip gittiğimiz bölge Esenyurt ve  Firuzköy bölgesidir. Buralarda çok büyük tekstil firmaları olduğu için buradaki moto kurye  ihtiyacı nedeniylede fazla zaman geçmeden Firuzköy Kurye kurulmuştur. Bizler ve tüm kurye firmaları ve buradaki büyük işyerleri ile, şirket ve firmalarala kısa zamanda çalışmaya başlanmıştır. Gittiğimiz bölge olan semt Firuzköy ise Avcılar ile Esenyurt merkez ilçesinin tam arasında kalan bir bölgede kurulmuş geniş bir alana sahip  bir bölgedir. İş alanı ve sanayi olarakda gelişim göstermiş ve çok büyük fabrikalar ila yüksek derecede büyük lojistik firmalarının merkezi yerleri olan bir geniş bir bölge halindeydi.

İstanbul Moto Kurye çatısı altında bulunan Avcılar Kurye, Avcılar İlçesinin uzak yada yakın farketmez,  tüm mahallelerinde, semtlerinde, çevresinde moto kurye, kurye kargo, moto kurye uçak kargo, acil ilaç kurye ve son olarakta evden eve getir kurye hizmetlerini 7/24 gece ve gündüz vermektedir. Ayrıca gün içi çalışan  normal kurye, hızlı kurye olan expres kurye, çok acil kurye olan vip kurye hizmetide vermektedir. Bunun yanı sırada bizim kurye motosikletlerin asla taşıyamayacağı ağır ve büyük yükleride arabalı kurye servisi hizmetimizle size taşıyoruz. Moto Kurye Arabalı kurye servisimiz fiyatı gün içinde liste fiyatımızın dört katıdır. Mesai saatleri dışında ise 6 katı  olmaktadır. Acil moto kurye servisimiz olan  expres kurye hizmetimizin fiyatı ise normal liste fiyatımızın tam iki katıdır.

Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir