Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Avcılar Kurye ile Gelişen Büyüyen Güzel Bir İlçe..

Avcılar İlçesi İstanbul Avrupa yakasında bulunan büyük bir İlçedir. Avcılar Belediyesi on mahalleden oluşmaktadır. Avcılar Merkez Mahallesi, Ambarlı Mahallesi,Cihangir Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Denizköşkler Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi. Nufüsu yaklaşık 500 bin civarındadır.

Çevrede bulunan komuşuları Marmara Denizi, Küçük Çekmece ve Gölüdür. Malesef Avcılar 1999 depreminde gerçektende büyük yara almıştı. 7.4 büyüklüğündeki depremde birçok bina yıkılmış malesef yüzlerce insanımız vefat etmiştir. Fakat bundan sonra depremden sonra hep birlikte Avcılar İlçemiz gerçektende çok büyük bir gelişme ve yükseliş göstermiştir.

Gerçekten Avcılar Kurye ilçesi merkez ve çevresi

Çok büyük bir başarı öyküsü ile değişim göstererek kendinden daha çok büyümüş ve İstanbulun en büyük, gelişmiş, büyük iş hacmine sahip ilçesi haline gelmiştir. Nufusu malesef depremle birlikte büyük bir azalma göstersede depremden bikaç yıl sonra tekrardan daha sonra yeniden büyük bir artış göstermiştir.

Son nufus sayımlarında nufus sayımının 450 bin civarı olduğu sayılsada, gerçek olan bu bu nufusun dahada çok fazla olduğu ve 500 bini geçtiği herkes tarafından söylenmektedir. Avcılar İlçesi yüzölçümü ve toprak alanı bakımından yine bir büyük alan ve yüzölçümüne  sahip ilçelerden bitanesi sayılmaktadır.

Avcılar İlçesinin Büyüyüp Gelişimi son derece hızlı

2000 li yıllarda biz kuryeler için Avcılar taraflarına gitmek kurye olarak bana biraz ters ve uzak geliyordu. Malum yok çok uzun geliyordu. Ozaman yollar bu kadar değildi. Avcılar’a evrak işlerimiz veya gönderi malzemeleri çıktığı zaman korkuyor gerçekten sıkılıyordum.

Ama aynı zamandada tarife ücret olarak ise diğer yakın ve uzak bölgelerden daha fazla fiyatı olduğu için seviniyordum. Hatta aynı tarafa birkaç evrak daha çıkarsa bizim için ciroyu tamamlanmış oluyordu.Hatat daha biraz fazla evrak çıktığında daha fazla ciro yani daha fazla kazanç yapıyorduk.

Avcılara Nasıl Giderim ?

Avcılar tarafında Beylikdüzü istikamatine Mecidiyeköy’e dönmeden Zincirlikuyu geçtiktesn sonra sağ tarafta E-5 Karayolundan hiç sapmadan dümdüz gittiğimiz zaman yaklaşık 15, 20 kilometre sonra Yeşilköy Havalanı sapağından girmeyip, soldan Sefaköy Beşyol tarafına devam edince Sefaköy yokuşunu çıktıktan sonra Küçükçekmece İlçesinden gene devamla geçiyoruz.

Sonra hala devam ediyoruz ve  tekrar E-5 den dümdüz  aşağı doğru inince karşımıza sol taraf Marmara denizi sağ tarafta Çekmece Gölünün üzerinden geçildiğiz zaman  işte Avcılar sınırı başlamış oluyordu. Moto Kurye olarak bizim en fazla gitiğimiz yer ve adresler yukarı doğru çıkınca yol düzlendiğinde ilerde Avcılar sapağı vardır.

Avcılar Kurye ile başarıyı yakalayın

Bu sapağıda geçtikten sonra beş altı km sonra sağ tarafta Esenyurt Haramidere istikametine doğru tekrar yokuş aşağıya inerken Esenyurt sapağından dönüp köprü altından sahile inen yol üzerinde oralarda ozamnlar tek plaza oaln Vestel Plaza vardı. Ben Vestel Plazaya hergün gider, oralara evrak ve iş gönderi götürürdüm.

Belkide yaklaşık iki günde bir bu tarafa ve Vestel Plazaya evrak ve dağıtım götürürdüm. Vestel Plazadan çıktıktan sonra aşağıya doğru ise Ambarlı Dolum tesislerine ve oradanda Ambarlı Limanı Gümrük sahasına da birçok evrak çıkardı. Bizde o zaman aşağıdan sağdan bariyerlerin arasından kaçak bir yol vardı.

Avcılar Kurye Kuruluş Amacı Nelerdir?

İşte O yoldan Ambarlı Limanına yani Ambarlı Gümrük bölgesine iner gönderimizi teslim ederdik. Ambarlı Gümrük ismi olarak derdik biz belki halada oralar öyle anılmaktadır. Çünkü bayadır gitmedim. Ambarlı Gümrüğüne çok önemli gümrük evrakları getirirdik.

 

 

Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Avcılar Kurye-İstanbul moto kurye, https://istanbulmotokurye.com/avcilar-kurye.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir