Anadolu Hisarı Kurye, İstanbulmotokurye.com

Genel Olarak Bölge

Anadolu Hisarı bölgesi Anadolu yakasında bir semtimizdir. Hemen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tam altına rastgelen bir bölgede bulunmaktadır. Boğaz semtimizdir. İsmini kıyı kesminde bulunan Hisardan almaktadır. Bu hisar Osmanlı padişahı Yıldırım Beyazıt tarafından yapılmıştır. Hisarın buraya yapılmasının sebebi, burasının Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasında boğaz kesminde en dar yer olmasından dolayıdır. Bu hisar boğaz deniz yolu emniyetini sağlamak için gözetleme olarak kullanılmak için yapılmıştır. Daha sonra ise buranın tam karşısına Avruapa tarafına Fatih Sultan Mehmet tarafından Rumeli Hisarı yapılmıştır.

Günümüzdeki yerleri ve önemi

Günümüzde bu iki hisar malesef bakımsız ve terkedilmiş bir şekilde durmaktadır. Malesef buralara gerekli özeni ve itina yı kimse göstermemiş, akşamları ayyaşların ve sokakta kalanların mekanı olmuştur. Ayrıca buralar altında binlerce şehitler yatmasına rağmen özellikle buralarda konserler, şarkılı türkülü eğlenceler düzenlenmekte ve malesef bunlara devlette desteklemektedir. Adeta Osmanlı’ nun ruhuna ve burada yatan şehitlerle dalga geçmek anlamına gelmektedirler. Özellikle buralarda eğlenceler yapılması gerçektende manidardır.

Anadolu Hisarı Kurye Çalışmaları

Anadolu Hisarı Kurye çalışmalarımız ufak ufak 2010 yılından itibaren başlamış olup 2017 yılı itibariylede yüksek derecede çalışmalarla devam etmektedir. Anadolu Hisarı bölgesine İstanbul ilçelerinin her tarafından hizmet vermekteyiz. Çalışmalarımız özellikle acil ve expres kurye olarak devam etmektedir. Bundan dolayıdırki en fazla aldığımız tüm işleri iki saat içersinde buraya teslim etmekteyiz.

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir