Akaretler Kurye, istanbulmotokurye.com

Akaretler Kurye Acil Kurye

Akaretler denilen bölge aslında bir caddeden oluşan bir bölgedir. Beşiktaş İlçesinde bir  semttir. Bölgede ve semtte en önemli yer Beşiktas Spor Klübü yada Jimnastik klübü yani BJK klübünün merkezi ve klüp binasının burada bulunmasıdır. Burada BJK Plazalar diye bilinen iki blok ve birde alt blok olmak üzere üç bloktan oluşan yapı işte buradadır. İşte bu caddedinin adı ise eskiden Spor Caddesi olarak bilinirdi. Bu caddedinin özelliği eski Arnavut kaldırım taşlarıyla döşenmiş olmasıdır. Yıl şuan itibariyle 2017 ve bu cadde halen arnavut taşları denilen taşlarla örülüdür. Aslında arabayla veya motorla giderken çok sarsıntı yapması aslında hiçde iyi değildir. Hatta yağmurda, karda biraz aşındığı zaman büyük bir boşluk oluştrduğu için bizim için yani motosikletlilere çok tehlikeli olmaktadır.

Akaretler Bölgesi Tanıtımı

İşte bu bölge Beşiktaş Meydandan Dolmabahçe istikametine doğru dönüldiği zaman hemen sağdaki otobüs durakalrında veya Beşiktaş içine giren Ihlamurkuyu Caddesinin başındaki Deniz Müzesinin az ilersindeki ışıklarda hemen sağdan yukarı çıkan uzun ve geniş caddedir. Bu cadde üzerinde eskiden Beşiktaş bölgesi ve çevresi için Eskişehir Üniversitesi Açıköğretim Birosu vardı. Buraya sık sık gelir kayıt olur sınav falan kağıtlarını alırdık yada kitap alırdık ve harçları yatırırdık. Hatta halen bu biro burada durmaktadır. Bu Spor caddesinin ismi sonradan değişerek Bjk klübünün efsanevi başkanı Sülyman Seba nın adı ile değiştirilmiştir.

Birde bu bölgede eskiden beri var olan eski tarihi evler yani sıraevler vardı. Bunlar son yıllarda restore edilerek tekrar eski orjinal haline getirilmiştir. Bu bölgenin simgelerinden biri haline gelmeye başlamıştır.

Akaretler Kurye olarak bizlerde bu bölgeyide çok iyi bildiğimiz için buralardaki çalışmalrımız ve faaliyetlerimiz halen sürmekte ve devam etmektedir.

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye, Moto Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir