Acıbadem Kurye, İstanbulmotokurye.com

Akasya Rezidans Ve Blokları

Acıbadem Kurye hizmetleri Acıbadem semtinin son derece fazla gelişiminden sonra 2015 yılında kurulmuş bir moto kurye servisidir. Sadece Acıbadem, Çamlıca, Koşuyolu, Kadıköy, Hasanpaşa bölgelerine hizmet verilmek için kurulmuştur. Bu bölgelerden çıkan evrakları burada bulunan kuryelerimiz derhal teslim alıp bekletmeden gideceği bölgenin kuryesine teslim eder. Bundan dolayı fazla zaman kaybedilmeden kurye işleri teslim edilir.

Acıbadem Nerededir?

Acıbadem, İstanbul Anadolu yakası tarafında bir semtimizdir. En büyük caddesi Acıbadem Caddesidir. Semte ismini veren bu cadde tam Acıbadem ortasından geçer. Acıbadem İstanbul Boğaziçi köprüsünden Anadolu tarafına geçtiğimiz zaman Altunizade sapağından geçtikten sonra sağ tarafta Acıbadem sapağı verilmiştir. Bu sağapa girince Acıbadem Caddesi ve Acıbadem başlamış olur. Acıbadem Caddesi çok uzundur. Ta Hasanpaşa Kadıköy’ e kadar uzanır. Hatta Acıbadem eskiden Hasanpaşa ya bağlı iken sonradan tek başına semt olmuş ve gelişip büyümüştür. Acıbadem semtinin bir kısmı alt tarafı Kadıköy ilçesine bağlı iken yukarı üst kısmı ise Üsküdar İlçesine bağlıdır. Çamlıca ya yakın olan tarafı Üsküdar sınırları içersindedir.

Acıbadem Semtindeki Gelişmeler

Aslınada Acıbadem en büyük gelişmesini Akasya Avm ve Akasya plaza ve rezidansların yapılmasıyla sağlamıştır. Acıbadem Koşuyulu arasında Haydarpaşa sapağı dönüşünde, Çeçen sokakta bulunan Akasy Acıbadem semtinin çehresini bayağı değiştirmiştir. Ayrıca çevresinde Akasya siteside büyük yer kaplamakta ve büyük gçe neden olmaktadır. Bunun yanısıra Acıbadem Bağlantı yolunun Altunizade Harem sapağına kadar olan yerde hemen yolun kenarında sağ ve sol tarafta Almond Hill siteside yapılarak Acıbademi çok büyük bir semt haline getirmiştir. Çünkü bu sitelerin sayesinde Acıbademin nüfusu iki üç katı artmıştır.

Acıbadem’de Çıkan Olaylar

Acıbadem Semti yukarda, Çamlıca, Ünalan mahallesi, Altunizade ve Koşuyolu, Aşağıda Hasanpaşa, Kadıköy arasında kalmaktadır. Bu bölgede birçok merkez bulunmaktadır. Meşhur Acıbadem Hastanesi buradadır. Türk Telekom Anadolu yakası bölge merkezi buradadır. 15 temmuz 2016 yılında darbe girişimi sırasında darbeci askerler burada bulunan Türk Telekom binasını basmışlar ama başarılı olamamışlardır. Malesef üzücü bir olayda darbe sırasında Acibadem Mahallesi Muhtarı darbeci askerlere karşı konuşmak için yanlarına gitmiş konuşmaya çalışmış fakat darbeci askerler çok yakın mesafeden muhtara ateş açık ölmesine neden olmuşlardır.

İstanbul Moto Kurye, Kurye, https://istanbulmotokurye.com

İstanbul Moto Kurye,Kurye, https://istanbulmotokurye.com

Bir cevap yazın